Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika implantant ali mostiček

implantant ali mostiček

Spoštovani !

Sem pred dilemo ali naj si vstavim implantant, ker mi manjka en zob (šestica) ali mostiček. Problem je, ker jemljem po transplantaciji ledvice imunopresivna zdravila, se pa trenutno tudi zdravim za kronični parodontitis. Ob pregledu so mi pojasnili, da lahko izberem obe možnosti glede na stanje zob in dlesni. Kar bi želela vedeti je, ali obstajajo kakšne raziskave, kaj je v takih primerih primernejše oz. ali bi bila vstavitev implantanta zaradi moje imunske oslabelosti problematična. Slišala sem, da imajo nekateri tudi brez te predispozicije probleme po vstavitvi implantanta.

Lep pozdrav,

Pozdravljeni,

imunosupresivna zdravila so relativna kontraindikacija pri implantatih, kar pomeni, da je potrebna previdnost. Treba vas je zaščititi z antibiotiki poleg tega pa se pogovorite z zobozdravnikom, kakšno politiko ima, če se implantat ne prime. Običajno dobite novega zastonj, če vseeno ne gre, pa vam gre morda lahko naproti pri ceni mostička.
Dejstvo, da ste poarodontalni bolnik, pa ima lahko pozne komplikacije pri implantatih. Tudi na implantatih se lahko razvije parodontalna bolezen oz. periimplantitis, ki pa ga je izredno težko kontrolirati. Tveganje pri vas je za ca. 10% večje kot pri neparodontalnih bolnikih.
Morda mostiček, sploh če imajo sosednji zobe že kakšne večje zalivke sploh ni slaba ideja…
LP Andreja

Zahvaljujem se za vam za odgovor in upoštevala vaše mnenje, saj imam res na sosednjih zobeh zalivke. Poleg tega res ne bi rada tvegala vnetja.

New Report

Close