Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika izbira prevlek

izbira prevlek

Spoštovani!

Potrebovala bom prevleko na sedmici spodaj. Zoba se skoraj ne vidi, zato estetski vidik prevleke ni tako pomemben.

1. Zanima me, če mi v tem primeru priporočate kovinsko-fasetirano prevleko, ki jo krije zavarovalnica? Je kovina v obeh vrstah prevlek enaka ali je v kovinsko-keramičnem boljša?

2. Je kovinsko-keramična prevleka boljša kot kovinsko-fasetirana le iz estetskega vidika ali tudi iz funkcionalnega?

3. Kako obstojne so fasete na kovinsko-fasetirani prevleki?

4. Je možno na zadnje zobe namestiti kovinsko-fasetiranne prevleke, na sprednje pa kovinsko-porcelanske?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
1. Ne; obicajno vsebuje kovina za fasetirane prevleke manj plemenitih kovin, kar lahko vpliva na natancnost izlitja kovine, je pa to odvisno od spretnosti tehnika. Funkcionalni sta obe
2. Ne vem. Odvisno od zelo veliko faktorjev. Na splosno so delane raziskave o prezivetju prevlek ki so kovinsko porcelanske, saj so one strokovni standard. Mislim, da sem enkrat med studijem v Nemciji naletela na eno studijo, vendar se ne spomnem vsebine. Tudi to marsikaj pove
3.ja. Ne, ker obicajno ne prinesete s seboj koscka….lepi se bela masa za zalivke, vendar je problem v barvi in seveda lahko zopet odpade
4. Seveda
Lp Andreja

New Report

Close