Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika mostiček spodaj

mostiček spodaj

spoštovani,

zaradi uničene 6 desno spodaj sem v procesu pridobivanja mostička. trenutno imam zobe zbrušene in nameščen začasni mostiček. Mostiček lepo sede, imam pa občutek, da se mi hrana spodaj zatika. Nekaj jo uspem zbezati ven z zobotrebcem in medzobno ščetko, me pa zanima, ali je to samo ob tem začasnem mostičku ali bo taka situacija tudi ob pravem, trajnem mostu? kako se pravilno izvaja higiena ob vstavljenem mostičku? Ne znam si predstavljati, da bi morala venomer ven bezati ostanke hrane. Ali obstaja tudi kakšna vrsta nitke, da se to lahko podrgne? z navadno medzobno nitko ne pridem niti blizu. Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
Koncni mosticek se mora dlesni dotikati na tak nacin, da spodaj ne zastajajo kosi hrane. Plak, ki pa nastaja ob vsakem zobu, cistite z zobno scetko (zelo ucinkovite so ultrazvocne npr. Sonicare) in pa zobno nitko. Zaradi posebnosti zobnega mosticka morate ob mosticku modificirati ciscenje z nitko in sicer uporabljate medzobne scetke (kupite jih v lekarni in vecjih drogerijskih centrih, velikost pa vam svetuje vas zobozdravnik ali ustni higienik) ali pa se posluzujete posebne zobne nitke za mosticke, ki se jih vdeva v trikotnike med zobmi. Le-te so bolj zahtevne za uporabo. Sicer pa bi vam vse to moral svetovati vas zobozdravnik.
Lp Andreja

hhhh

Pozdravlojeni,

Pred mesecem dni, mi je zobozdravnik namestil mostiček zgoraj levo – 7 zob.
Po tem me je začela boleti čeljust na desni-sklep pri ušesu. po mojem občutku zobje desno ne pridejo dovolj skupaj pri ugrizu in je čeljust obremenjena na torzijo dvakrat mi je že brusil, a ni bolje. Potem, je le priznal, da to ni moj pravi ugriz, da verjetno ni bil dobro odvzet odtis in da nisem nič kriv, da se to zgodi. Zanima me vaše mnenje in izkušnje, kaj naj naredim in kam naj se obrnem, če mi ne bo hotel vzeti nov odtis in narediti, da bo v redu, oziroma lahko vzamem denar in grem drugam?

Hvala,
LP

Pozdravljeni,

najbolje, da to rešita skupaj z vašim zobozdravnikom. Verjetno bo najbolje, da ponovi delo, tako, da boste vi zadovoljni. Morate vedeti, da nihče ne dela nalašč napak in če se zgodijo, je prav, da se najde rešitev, ki bo dobra za vse.
Lp Andreja

New Report

Close