Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Manjkajoči zobje

Manjkajoči zobje

Pozdravljeni

Z nekaj vprašanji se obračam na vas, ker sem se odločil v letu 2014 porihtat manjkajoče zobe in bolj redno skrbet za higieno.

Uporaba mehkih drog, kajenje in depresija, vse to me je dalj časa nekako odganjalo stran od redne higiene zob. se pravi, konstantno zakajen in kasneje na predpisanih psihiatričnih zdravilih se nisem redno posluževal zobne krtačke, in zdaj sem kjer sem.

Manjkajo mi na desni zgornji strani trije, in na levi zgornji strani en zob. ti zobje so mi povečini razpadli po delih, vsako leto eden, in pomanjkanje denarja ter depresija me je nekako odvračala od soočenja z nadomestnimi zobmi.

Zdaj sem star 29 let redno zaposlen, prijavljen pri Vzajemni, se nekoliko bolj posvečam higieni, a še vedno pride dan ko sem izčrpan in preskočim z umivanjem na naslednji dan, itn. drog ne uporabljam že dolgo, sem pa na predpisanih psihiatričnih zdravilih, in pokadim dnevno škatlo in pol cigaret. spijem tudi veliko kave.

Nekako sem se odločil, in me zdaj zanima koliko me pride, kot zavarovanca Vzajemne, redno zaposlenega če bi si dal delat manjkajoče zobe. Zanima me tudi postopek, čas, in podobno kar je potrebno vedeti.

V pričakovanju odgovora se že vnaprej zahvaljujem !

Lep pozdrav !

Pozdravljeni,

lepo da ste se odločili prekiniti z destruktivnim vedenjem in si seveda z dobro higieno tudi prihraniti nadaljne težave in stroške, ki jih prinese izguba zob.
Kar se tiče stroškov vam ne morem odgovoriti, ker ne sodelujem s ZZZS. O vaših pravicah morate govoriti z njimi. Kolikor vem, morate izpolnjevati določene pogoje, da prevzamejo protetično delo kot npr. da vam manjkajo 3 zaporedni zobje v stranskem sektorju, za spredaj so bolj mili. Tudi v tem primeru za nadstandard (po njihovo, za nas v stroki je to standard: kovinsko-porcelanska tehnika) doplačate.
Najbolje, da si poiščete kakšnega zobozdravnika s koncesijo, ki se na pravice z naslova zavarovanj spozna.
Uspešno novo leto in dobre zobe,
Andreja

New Report

Close