Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika mostiček

mostiček

lp

Imel bi nekaj vprašanj glede na stanje mojega mostička. Zgoraj levo imam most v katerem je 5 zob, zadnji zob zgoraj levo je moj zob ki je obrušen nato imam v četrtem zobu stift in na tem zobu nazidek . ( upam da me razumete), sedaj pa imam en problem na zadnjem zobu levo zgoraj, ko dobro pogledam imam med mostičkom na tem zadnjem zobu luft 1 do 2 mm,, tako da če dobro pogledam z lučko vidim spodaj moj stari zob, kot da bi se dlesen odmaknila od mostička ali pa je bilo povrsno narejeno, zob me sicer na ogriz ne boli pa vendar imam že cca pol leta občutljivo dlesen kar me zelo moti, vem da se kaj dosti neda narediti pa vendar se bojim da bi se mi hrana nabirala spodaj in bi zob propadel, naj povem da redno cistim zobe3 krat na dan, imam tudi probleme z zobom v katerem je stift, ceprav je bil slikan pred in po polnjenju zoba pa vendar je zelo občutljiv

zanima me tudi v kolikor bi se nekoč odločil za nov most bi dal vrjetno tisti zob v katerem je stift izpulit in most narediti na drugi zob zraven, tukaj se poraja vprašanja, kako bi bil trden most v katerem je 6 zobov, to sploh delate, se priporoča ali ne, ali je potrebno dodati vmes kaksen inplantant za boljšo trdnost
Naj povem da imam kovinski most z keramiko spredaj in zadaj in sem ga naredil samoplačniško

Pozdravljeni,

sicer ste mi stanje lepo opisali, vendar za natančen odgovor potrebujem še rentgensko sliko – ortopan in čas vstavitve mostička/mostičkov.
Vseeno vam lahko dam nekaj informacij:
– če vam gleda del zobovine ven, to ni problematično. Parodontologi to tako ali tako zahtevajo od nas protetikov, mi pa se iz različnih razlogov tega ne držimo. Razgaljeno zobovino je potrebno bolj natančno in intenzivno čistiti, ker tam rad nastane karies. Problem je, če se je izguba dlesni zgodila postopoma s časom, kar lahko nakazuje na napredovalo parodontalno bolezen. Torej ali rentgen ali klinični pregled za natančno mnenje.
– Če imate probleme s štirico je pred puljenjem še en korak: apikotomija.
– kar se tiče prihodnje protetične oskrbe zopet rabim ortopan, a naj vam odgovorim na splošno. Dokler imamo statično pomembne zobe zdrave, lahko 4 zobje nosijo brez problemov 14 zob. Domnevam da gre pri vas za 8, ki biološko ni zanesljiv nosilec, nato za 4, ki ima zatiček in nato 3, ki je ali že v mostičku ali pa še nebrušena. Glede na to, da omenjate, da imate večino zob v mostičkih, vam priporrčam totalni most. Če nastopi problem s kakšnim zobom, se kirurško odstrani njegova korenina izpod mostička in v veliki večini primerov, se mostiček nosi naprej. To je le pavšalno mnenje, če želite mnenje za vaš primer potrebujem kot rečeno rentgen ali pa vas na stolu:-)
LP Andreja

New Report

Close