Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika manjkajoča zoba

manjkajoča zoba

Pozdrav.

Stara sem 24 let in mi zgoraj spredaj ob straneh manjkata dva zoba. Nosila sem zobni aparat, vendar napredka ni bilo. Mnjkata mi sekalca, vendar sta podočnika zrasla na mestu sekalcev, tko, da dveh zobov nimam na mestu podočnikov. V moji zdravstveni ambulanti so mi rekli, da če bi želela zobe (impantant ali mostiček) bi morala kar veliko plačati. Sem pa brala na strani zzzs, kjer sem zasledila: “Zavarovane osebe do dopolnjenega 18. leta starosti in študentje imajo ne glede na opredelitve iz prejšnjega člena pravico do strokovno indiciranih zobnoprotetičnih nadomestkov, če jim manjka en zob v vidnem področju ali najmanj dva zaporedna zoba v eni čeljusti.”

Zanima me kateri so ti zobje v vidnem področju in če bi sama lahko to koristila glede na to, da mi res manjkata dva zoba, ki sta v vidnem področju, saj se zelo nerada smejim, ker se luknji resnično vidita? Razmik med zobmi ni majhen.

Hvala za odgovore

lep pozdrav

Pozdravljeni,

naj vam najprej čestitam – ubrali ste pravo pot. O svojih pravicah se morate pozanimati in boriti! s tistim, kateremu plačujete, torej zzzs. Žal vam ne morem odgovoriti na vaše vprašanje, ker z zzzs ne sodelujem in nisem natančno poučena. O tem se pogovorite z nekom, ki z njimi sodeluje. Naj vam svetuje, po kakšni poti je najpametneje iti.
Manjkajoči dvojki sta zoba v vidnem sektorju, vi pa ste verjetno študentka?
LP Andreja

Zakaj so pravice iz zdravstvenih zavarovanj (obvezno in dodatno) tako “skrivnostno” in zapleteno obrazložene, da nikoli nisi siguren, kaj ti krije zavarovanje in kaj moraš sam!
Kako naj vem ali mi moj zdravnik predlaga “pravo zadevo”, ki mi jo bo krilo zavarovanje?
Danes, ko se vse vrti okoli profita, nimam več zaupanja v svojega zdravnika! Niti v zavarovalnico!
To je grozno!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

vaše mnenje glede zavarovalnic me ne preseneča – to je njihov modus operandi… Kar pa se tiče zaupanja v zdravnike in zobozdravnike pa tako: že na fakulteti smo trenirani in zavezani etičnim in moralnim načelom, je pa res da smo vsi ljudje in tudi v množici poštenih zdravnikov lahko naletite na takega, ki mu dobrobit pacienta ni primarna skrb. Vendar naj vam povem, na podlagi (verjetno) slabe izkušnje ne mečite vseh v isti koš. Lahko vam zagotovim, da velika večina mojih kolegov zobozdravnikov in stažistov, ki jih redno srečujem, v prvi vrsti dela pošteno in vestno.
LP ANdreja

New Report

Close