Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Boleč zob pod mostičkom

Boleč zob pod mostičkom

Pozdravljeni!

Letos pomladi se mi je zlomila leva enka. Zob je bil poškodovan v tolikšni meri in tako globoko (bil je čisto razmajan) da se ga ni dalo rešiti. Odločila sem se za mostiček, ki mi je bil ˝namontiran˝ v začetku julija, ampak…nekako zadeva ne funcionira tako kot bi morala. Na videz je VAUUU…niti malo se ne vidi da zobki niso moji lastni, problem pa je, da me zbrušena desna enka boli. Sicer ne boli ves čas, ampak ob ugrizu. Zaboli ob vsaki malenkosti…jaffa keks težko pregriznem, da bi jedla kruh normalno…ni mogoče…boli me tudi ob ščetkanju zgornjega dela zoba oz stiku zoba in dlesni..ne vem…mislim da do sedaj pa bi morala bolečina že izzveneti,ali ne?

Hvala in lep pozdrav!

Polona

Pozdravljeni,

z vašim zobozdravnikom si bosta morala vzeti čas, da odkrijeta kaj je vzrok tej bolečini. Lahko, da je zob odmrl – na to kaže bolečina ob ugrizu, po drugi strani pa potem zob ne bi smel biti občutljiv na stik s ščetko ob zobnem vratu – to namreč kaže na preobčutljivost živega zoba. Lahko da gre tukaj za preobremenjenost zoba, morda je to resnično vzrok pri vaših nasprotujočih se simptomih…
Torej nazaj k zobozdravniku,
LP Andreja

New Report

Close