Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Nepravilni ugriz in protetika

Nepravilni ugriz in protetika

Prosim še jaz za pomoč.
Zobe imam kar tekoče poštimane. Stara sem 50 let. V otroških letih so mi izpulili šestici spodnji na levi in desni strani. Do nekaj let mi ni nikoli zobozdravnik omenil za nadomestilo teh.
S tem da imam na levi spodnji strani še zadnji zob že dotalno “poflikan”. Na enem zobu se mi je začela že uničevati sklenina .
Ugotovili so mi da nimam pravilnega ugriza.
Zanima me sledeče.

Če sem prav razumela bi mi morali vse zobe prevleči in najbrž na spodnjem delu narediti mostiček.
Ali je to možno, si prav predstavljam?
Prosim kaj mi predlagate porcelanast material ali kaj drugega. Jasno mi je da tukaj igra vlogo cena.
Kaj pri tem tem vsem krije zavarovalnica?
Kakšen znesek je cca predviden samoplačniško ali z zavaroalnico. Mislim na porcelanaste zobe.
Upam, da sem vam posredovala dovolj podatkov. Hvala lepa za pomoč.

Pozdravljeni,

ne da bi videla vaš rentgen in seveda stanje v ustih težko sodim le po postavljenih diagnozah. Šestico se nadomešča lahko z mostičkom, pri čemer se brusi vse zadnje zobe za šestico in petica. Od stanja zob je odvisno ali se iz strateških razlogov vključuje še kakšen zob.
ZZZS vam krije nekaj deset evrov po zobu, če seveda stanje ustreza njihovim merilom. V primerjavi s ceno kovinsko-porcelanske prevleke, ki jo tudi priporočam, predstavlja to največ 30% ali manj prispevka.
LP Andreja

Še vedno sem samo na poti za kompletno oz. sistematično rešitev zobov in bi nekaj še vprašala.
Glede na zgornje vprašanje bi nadaljevala oz. imam vprašanje.
Spodnje šestice levo, nimam že vrsto let. Ker so ugotovili, da imam tudi sosednji 7. in 8. levo zanič sem že naročena na puljenje teh dveh (imam že datum).
Ker mi mostiček ne pride v upoštev bi prosila za mnenje glede inplatanta kaj menite ali bi bil dovolj samo en na 6. ali dva (kje na 6. 7. ali 7. 8).
Naj še dodam da zgornjih 8 nimam več, drugi ostali zobje zgoraj še vsi.
Hvala v naprej. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
kot sem v odgovorih že enkrat na to problematiko pisala vam zadostuje en implantat na mestu šestice, pod pogojem, da ali spodnja implantatna krona podpira tudi sedmico ali pa se poveže zgornja šestica s sedmico. Sicer, tudi če si lahko privoščite se naredi 2 implantata.
LP Andreja

New Report

Close