Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika krivi zobje

krivi zobje

Pozdravljeni,
star sem 20 let in imam težave s krivimi in obarvanimi zobmi. Kot otrok sem slabo skrbel za ustno higieno in tudi starši niso imeli neke brige, da bi mi uredili zobe. Zdaj pa mi povzročajo veliko težav, ker me je sram sploh odpreti usta in mi resno najedajo samozavest. Zobje so krivi, posebej enka zgoraj je precej poševna in tudi spodnji so krivi, ter vsak drugačne velikosti. Trojke imam skorajda vampirske. Zato me zanima, katera rešitev bi bila najboljša.

-zobni aparat in beljenje?
-zobne prevleke ali luske?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

kot sem že večkrat napisala, je v takih primerih najbolj naravna rešitev z ortodontskim aparatom, ki vam zobe postavi v vrsto. Porcelanske luske, ki so bolj primerne od kompozita pri izravnavanju nepravilne postavitve zob, so finančno podobno zahtevne, vendar včasih ne morejo popolnoma rešiti estetskega problema – seveda ga izredno izboljšajo, vendar lahko zaradi pomanjkanja prostora ali visokega nasmeha ne zmorejo doseči čiste perfekcije.
Omenjate, da so zobje tudi zabarvani. Zobe najprej očistite in peskate, potem sledi ortodontska terapija in če so še kakšne nepravilnosti, se jih morda da poceni rešiti z estetskim kompozitom.
Seveda so moji nasveti splošni, kot sem tudi že večkrat omenila, v večini primerov moram pacienta videti, da lahko svetujem najboljšo rešitev.
LP Andreja

Spoštovani!
Da ne odpiram nove teme bom vprašala kar tukaj.
Kot otrok sem nosila zobni aparat, ki mi je nekoliko poravnal prve zobe, vendar so z leti spet postali nekoliko poševni. V bistvu sta najbolj problematični enki in dvojka desno, ki se vedno bolj “obrača” navzven oz.postrani. Enki imam že zaplombirani, ker rasteta tako čudno, kot da bi rasli ena v drugo, da je ena enostavno počila in sem mela med enkama luknjo. Ker je tole res moteče iz estetskega vidika me zanima, ali se to da urediti s prevlekami? Namreč enki sta tudi večji od drugih zob in rasteta navzven, kar je moteče tudi pri govoru (recimo pri izgovorjavi črke S). Rada bi nekak enako velike in ravne prednje zobe in ne vem na kak način bi to najlažje dosegla.
Za odgovor se Vam že v naprej lepo zahvaljujem.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
se prenavljali forum in nekako nisem dobila obvestila o vašem vprašanju..,.če je še vedno aktualno mi sporočite. Se opravičujem!
LP Andreja

New Report

Close