Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Popravilo zob – celovito

Popravilo zob – celovito

Pozdravljeni,
Prosim za nasvet, kako se lotiti “sanacije” mojega zobovja. Moja zobozdravnica, koncesionarka, odhaja te dni v pokoj, tako da z njene strani nisem deležen nekih celovitih odgovorov, predvsemne s področja modernih tehnik in materialov.
Situacija je naslednja: razmišljam o celovitem “servisu” zob, tudi estetskem, ne samo funkcionalnem.
Okrušil se mi je prvi zgornji sekalec, zobozdravnica je to sanirala z nekakšnim premazom, vendar se je poškodba ponovila, že drugič. Prav tako imam nekaj kron in tudi eno vrzel zaradi izpuljenega zoba (spodaj, 4 zob). Prav tako imam precej zalivk, nekatere starejše in temnejše barve. Nekaj zob je bilo tudi zdravljenih in mislim da vsaj pri enem živec ni več živ.

Kam naj se obrnem po nasvet in pregled, da mi svetujejo celovito rešitev. Zavedam se da bo šlo za samoplačniško storitev.

Hvala in lep pozdrav,

Tomo

Pozdravljeni,

preko pogovora z vami – vaša pričakovanja, želje, zmožnosti, po kliničnem pregledu vaših ust in analiza rentgenske slike (ortopana), vam bo vaš izbrani zobozdravnik svetoval in naredil za vas najbolj optimalno rešitev. Koristno je pregledati/izboljšati še stanje vaše higiene in se dogovoriti za vzdrževanje stanja s pomočjo profesionalne ustne higiene, tako da bodo vaši zobje in vsi nadomestki ostali še dolga leta nespremenjeni.
Zobozdravnikov je veliko, menim, da se lahko zglasite na pregledu pri enem, dveh ali celo večih in se odločite za tistega, ki vam bo vlival največje zaupanje s svojo kompetenco. Za pregled lahko pokličete tudi nas: 01 5198 210 ali 040 33 00 39.
LP Andreja

Zdravo,

prejsnji avgust sem imela nesreco z rolarji (padla sem na spodnjo celjust, pocena celjust se je ze zacelila, za popravit imam 9 odkrusenih zob). Pri nekaterih so mi ven popadale amalgamske plombe, nekaj pa jih je se ostalo.

Zanima me, ce sanacijo zob v mojem primeru krije zavarovanje? Zobozdravnik mi je rekel, da lahko vseh 9 zob sanira naenkrat, s tem da priporoca doplacilo, ce zelim bolj kvalitetno obravnavo.

Prav tako bi zelela amalgamske plombe nadomestiti z belimi.

Zanima me kaj bi bila najugodnejsa resitev?

lpS

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kot že večkrat rečeno – ne delam z ZZZS, zato nimam natančnih informacij, vendar mislim, da imate vse zalivke krite preko ZZZS, kjer jih potrebujete ne glede na vzrok. ZZZS vam krije do štirice in nazaj amalgamske plombe, zato morate razliko doplačati. Razlika je zelo različna: po pripovedovanju od realnih doplačil pa do doplačila, ki presega celotno storitev pri meni, ki nimam ničesar krito od ZZZS. Sprednje zobe imate krite bele zalivke.
LP Andreja

New Report

Close