Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Nov keramični zob – ni mi všeč oblika

Nov keramični zob – ni mi všeč oblika

Pozdravljeni,

znašla sem se pred veliko dilemo. Danes bi mi morala moja zobozdravnica zacementirati novo enico iz keramike. To sem zavrnila, ker mi ni všeč oblika. Zob je preširok in predvsem spodaj ne sledi liniji moje druge enice, tako da po mojem nista identična. Sem kar malce razočarana, ker sem prej imela zob iz umetnega materiala in prav tako ni sledil liniji. Rekla sem si, da ko bom imela keramiko, bo tudi to odpravljeno … zdaj pa takole, da mi je novi zob še manj všeč kot stari. Sem delni samoplačnik.

Zdaj me je zobozdravnica poslala k tehniku. Kaj sploh lahko naredi? Z njim sem že govorila, ko sem šla na konzultacijo glede barve – treba je bilo zmešati dva odtenka. Takrat sem ga opozorila na obliko v sp. delu oz. na ta lok, ki ga imam in da naj tokrat to odpravi.

Kaj lahko storim, če mi zob še vedno ne bo všeč glede na to, da sem delno preko ZZZS? Ne bi si rada dajala noter oz. gor (kakor hočete) nekaj, kar naj bi trajalo 10 let in mi povrh ne bi bilo všeč?
Hvala za odg.

Prosim, da se vzdržite komentarja vsi tisti, ki ste mnenja, da kompliciram. Tudi vam hvala.

Pozdravljeni,

očitno imate oko za zobozdravnico:-)
Meni osebno se zdi v zobni protetiki najtežja naloga nadomestiti zgornjo enico, če je ena enica še naravna. Torej ima vaš zobozdravnik pred seboj težko delo. Mislim, da je za zahtevno ali natrenirano oko skoraj nemogoče doseči identični enici, kar je predpogoj za harmoničen in naraven videz. Obliko se načeloma da narediti identično, vse odtenke barve pa le redko. Če se ne strinjate z obliko, ne bi smel biti problem to zamenjati. Obisk tehnika je več kot priporočljiv, saj on vidi vaše zobe v živo, vidi tudi primerjavo s svojo krono. Porcelan se lahko odbrusi in na novo dela vse dokler krona ni cementirana. Naj pa vas opozorim, da je število popravkov omejeno – če se porcelan “prepeče” postane sivkast.
Upam, da boste skupaj našli zadovoljujočo rešitev,
LP Andreja

POZDRAVLJENI,
Mene zanima naslednj:ali se lahko krajša(obrusi), zob(iz porcelana) ko je ta enkrat zacementiran. Pred dobrim mesecem sem dobila mostiček(kovinsko keramični) in z videzom in obliko nisem zadovoljna.Obe enici so večje in daljše od ostalih zob,za več ki 2-3mm.kar me obupno moti..To sem tudi povedala svoji zobozdravnici,odgovor pa:da so to pravila nove estetske protetike me je razočaral.To bi rada popravila,koliko se le da(odbrusila)
Vso potrebno delo je zobozdravnica opravila sama ……gdo je izdelal moj mostiček ne vem,nisem sprašavala po tehniku,ni bilo potrebno ker sem zobozdravnici popolno zaupala.(tako sem takrat razmišljala)
Kaj zdaj? Kako naj razložim koliko me enici motita,koliko se ta problem sploh da rešit,koliko se da porcelan krajšat glede na to da je pod mostičkom ogrodje…….?
Sem v dvomih,ne vem ali bi sploh lako še kaj komentirala,koliko vse skupaj ima smisel.
Prosim,za odgovor….hvala,lep pozrav in obilo dela še vnaprej želi Vama Mimi.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

res so naravni sekalci daljši od drugih sekalcev in pri nasmehu izgledajo kot najdaljši zobje, saj linija zob imitira linijo smeha, če se izrazim po domače. Razlika v dolžinah pa je individualna in prilagojena obrazu ter željam pacienta. Trend iz Amerike je, da je ta razlika rahlo večja kot pri naravnih zobeh, saj so njim všeč veliki in beli sekalci.
Če se vam zdita sekalca predolga tudi po dobi navajanja in prilagajanja na nove zobe, potem imate sigurno prav, saj vi nosite ta dva zoba. Porcelan se sme brusiti, pogoj je vodni sprej med brušenjem in zagladitev po njem. Zobozdravnica vam sme odnesti vsaj 1 mm dolžine, ker tehnik najmanj toliko porcelana napeče na ogrodje na incizalnem robu, če bi radi odbrusili še več, pa bo potreben posvet s tehnikom.
Včasih izgledajo sekalci zelo predolgi, pa se odstrani le kake pol milimetra in je problem rešen.
LP Andreja

Pozdravljeni,
Najlepša hvala za Vaš odgovor.
L.P. Mimi

Jaz sem dobil porcelanske mostičke zgoraj in spodaj. Med čakanjem sem imel začasne, ki so bili lepši,bolj podobni mojim, sedaj pa imam večje, pa še barva mi ne ugaja. Ali mi lahko kako popravite??

Pozdravljeni,

barve se žal ne da več spreminjati, obliko pa še. Najbolje bo, da se oglasite pri zobozdravniku, ki vam je to delal in naj vam on v ustih preoblikuje zobe kolikor gre.
Če se ne želite oglasiti pri njem, pa nas lahko kontaktirate na [email protected].
LP Andreja

Pozdravljeni,

Mene pa zanima, zakaj moji zobje izgledajo od spredaj, kot v enem kosu, nimam razmakov, črtic med njimi. Zobozdravnik mi je rekel, da drugače ne gre, ker so med seboj povezani. Ampak moj mož ima tudi porcelanske, pa so njegovi z razmahi. Nimama pa istega zobozdravnika. Res bi rada imela lepe zobe, ali mi lahko to kako popravite?

s spoštovanjem.

Pozdravljeni,

kar vam je povedal zobozdravnik je res – in od spretnosti zobnega tehnika je odvisno ali lahko pričara občutek naravnosti s tem da dela sence na zobe, jih tako oblikuje, da izgledajo naravni.
Sedaj, ko so zobje že cementirani se lahko verjetno z brušenjem in preoblikovanjem direktno na stolu stanje malo izboljša…
LP Andreja

New Report

Close