Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika kaj krije zzzs?

kaj krije zzzs?

Spoštovani,

imam eno vprašanje, na zgornjih enkar in obeh dvojkah imam dotrajane plombe, zobje so tako zelo plombirani, da je zobozdravnik rekel da jih je potrebno pobrusit, potem pa dat preveleke, sedaj pa se je zapletlo, ko mi je dejal, da bi me to stalo nekje 800e, v to je že vštet znesek ki mi ga da zavarovalnica, torej to še moram jaz doplačat.
Sedaj pa jaz vas vprašam, zanima me če mi zzzs ne krije celotnih prevlek, saj je bila nedavno moja oma pri zobozdr. in ni rabla nič doplačat, nima pa odzadaj tudi ne kovinskih zob??

LEPO PROSIM ZA ČIMPREJŠNI ODGOVOR

HVALA IN LP

Pozdravljeni,

kakor jaz sama poznam ZZZS so prevleke popolnoma krite le, če se dela fasetirane prevleke, ki so lahko tudi v celoti fasetirane in tako ne vidite kovine. Vsak boljši material od tega je potrebno doplačati (kovinsko-porcelanska tehnika, polni porcelan) in to znatno. Ne vem koliko ste stari, koliko kažete vaše sprednje zobe in kaj si lahko privoščite…
Morebiti pa je alternativa izdelava kompozitnih faset (lusk) z direktno tehniko (brez zobotehnika) na vaše sprednje zobe – estetsko še vedno ni idealno, vendar se izognete brušenju zob, sama storitev pa je tudi precej cenejša od predlagane.
Pogovorite se z vašim zobozdravnikom,
LP Andreja

Pozdravljeni !

Ravno pred dnevi sem dobil, po dveh letih čakanja, mostiček. Zajema spodaj levo 1,2,3 in desno
1,2,3. Mostič je popolno krila zavarovalnica. Zanima pa me, ali so morali narediti mostič tak, da
je zadaj kovina ali bi ga lahko naredili, da se kovina nebi videla ?

Hvala na odgovoru.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kot sem že napisala:
“Vsak boljši material od tega je potrebno doplačati (kovinsko-porcelanska tehnika, polni porcelan) in to znatno.”
Fasetirane prevleke, ki jih imate vi, imajo običajno vsaj zadaj ob jeziku trakec kovine. Več kot je fasetirnega (belega) materiala, več je možnosti, da bo v prihodnosti prišlo do odloma le-tega. Zato se veliko zobozdravnikov odloča za dolgotrajnejšo oz. sigurnejšo možnost in podpre fasetirni material s čim več kovine.
LP Andreja

In kolika je garancija na socialne mostičke, če sploh je ?
Hvala na odgovoru.

Pozdravljeni,
Žal ne vem, ker ne sodelujem z ZZZS, pokličite na ZZZS in vprašajte.
LP Andreja

LP

Zanima me sledeče.Dva meseca nazaj sem dobil prednji mostiček zgoraj,ki zajema 1 in 2 levo ter od 1 do 6 na desni strani.Zobje so spredaj beli,zadaj pa se vidi kovina.Za ta mostiček sem moral doplačati 750 e,ostalo je krila zavarovalnica.
Zanima me če je bila ta cena poštena,ali me je zobar n…..nil.
Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

dobili ste akrilno oz. kompozitno-kovinski most, ki ga zavarovalnica krije. Verjetno ste dobili specifikacijo na računu, kaj morate še doplačati. Jaz tega ne morem vedeti: začasne zobe, predpripravo zob za protetiko ali pa ima zobozdravnik dražjega tehnika, kot priznava zavarovalnica in gre doplačilo na ta račun…pogovorite se z njem in z ZZZS.
Lp Andreja

PS: ZZZS ima še dodatne trike, kako se izogne plačilu in sicer mora status vaših preostalih zob ustrezati njenim merilom, sicer so mostički ali nekatere krone samoplačniške. Mislim, da bi pacienti morali o plačilu storitev začeti razpravljati s plačnikom – in to je zzzs…

Pozdravljeni, zanima me koliko pkomb lahko naredi zobozdravnik pri enem obisku. Več let nisem šla ker se ga na smrt bojim. Zdaj pa bi bili potrebno narediti 3 plombe. Od tega sta dve nujni saj sta me oba zova začela boleti v enem dnevu in to zelo močno. Kaj bi morala doplačati?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni,
ZZZS vam krije vse zalivke, v stranskem predelu amalgamske, spredaj bele. Zobozdravnik vam naredi naenkrat toliko kot ima časa in kolikor mu dopušča zahtevnost zalivk. Včasih v eni uri ena, včasih v eni uri 4,5….
Če vas zobje že bolijo si mislim, da ne boste več odnesli samo z zalivkami, ampak bo porebno že kakšno zdravljenje…
LP Andreja

Mene zanima ker prejemam soc. pomoc in seveda mi zavarovanja ni treba placevati ker imam krito. Zanima me zakaj potem vsakic ko sem delala zalivke sem morala za vsak zob placati 25e in vsakic ko mi je popravljala mi je racunala in zalivke in prevleko za obe prevleki sem odstela 300e

Se opravičujem, ste eden od treh, katerih vprašanja sem ali spregledala, ali pa nisem dobila obvestila o tem.
Žal tako pač je, vlada in ZZZS ne upata povedati, da za zobozdravstvo enostavno ni dovolj denarja, raje puščata ljudi v veri, da jim vse pripada, potem pa se jezijo na zobozdravnike, ker moorajo za ne nadstandarden temveč standarden material doplačati (zavarovalnica plačuje npr. amalgam ali pa fasetirane prevleke, pa še to mizerno, kar ni več v skladu s strokovno doktrino…) ali pa se ljudje jezijo, ker čakajo na most ali protezo 3 leta – ni zobozdravnik ta, ki ga noče vzeti, ZZZS je ta, ki noče plačati za vse storitve, ki so potrebne in omejuje število storitev.
Kot sem že večkrat rekla – oni plačujejo in ravnajo z vašim/našim denarjem – obrnite se na njih.

LP Andreja
LP

New Report

Close