Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Neodent inplantanti

Neodent inplantanti

Pred enim tednom sem dobil zgoraj levo vstavljena dva inplantanta, brez kakrsne koli povecave kosti.. Ocitno sem imel dovolj kosti….. Zraven vstavljenga inplantanta so mi izpulili en sprednji zob… Na teh dveh inplantantih bo most na dveh inplantantih vmes pa dva clena….. En tedn po vstavitvi se rana lepo celi.. Otekline ni skoraj nic vec me pa rahlo boli zgornja leva stran pod uckom…amoksiklav sem pojedu.. Hladil z ledom… Jemlem analgine

Je ta bolecina pricakovana ali nakazuje na kaj hudega…… Kot sem napisal so bila vstavljena dva inplantanta in zraven izpuljen en zob

Hvala

Pri enostavni implantaciji (brez dograditev kosti) je bolečina in oteklina običajno odsotna. Vaša bolečina je lahko redek pojav brez posledic, lahko da bolečina izhaja zaradi izpuljenega zoba, lahko pa kaže na zaplet pri osteointegraciji t. j. da se implantat ne bo prijel. V tej fazi običajno ni nič za narediti. Tudi če gre za neuspeh. Počaka se predvideni čas za odprtje implantatov in takrat vemo zagotovo kaj je bil vzrok. V primeru neuspeha je običajno, da implantacijo ponovimo, v glavnem brezplačno. Torej ne se sekirat, v najslabšem primeru boste dalj čakali na protetično oskrbo kot je bilo predvideno.
Lp Andreja

Jutri imam kontrolo in pobiranje sivov… Je dobro opravit rtg, se morda vidi na rtg kako vnetje okoli inplantantovin pa samo zavrnitev

Hvala

New Report

Close