Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Vprasanje

Vprasanje

Imam mosticek….. Vrzel 5 zob…. Dva moja brusena kot nosilca vmes pa 3 ki mi mankajo… Ker je most preobremenjen sem se odlocil dati mosticek dol in vstavit dva inplantanta in nato narediti mosticek…. Ker vgradnja oziroma vrascanje inplantanta traja 3 mesece me zanima kaj se v tem casu naredi z mojimi nosilci prejsnega mosta ki sta obrusena….

Pozdravljeni,
v tem času nosite provizorij (začasni mostiček) na vaših dveh zobeh, ki sta do sedaj nosila most. Če boste obstoječe krone ohranili in samo odseparirali členski del mosta pa imate na voljo t.i. žabico. Nošenje le-te je rahlo neprijetno za paciente, poleg tega pa pritiska na spodaj ležeča tkiva in morda implantata (če sta postavljna visoko) in jo priporočam samo za zgornjo čeljust, kjer si jo boste vstavili verjetno samo takrat, ko boste v družbi…
Če pa menjate tudi krone na obstoječih nosilcih pa je fiksen provizorij odlična reštev,
LP Andreja

Spostovani

Najprej me caka Dvig sinusnega dna z vstavljenim kostnim nadomestkom

Zanima me ali je potrebna bolniska in cva koliko casa… Ali se lahko vozi kolo glede na to da prihajajo mrzli dnevi z uatrezno zascito obraza seveda

Kako je potem z vstavitvijo inolantantov

Potreboval bom vsaj dva…. Kako je potem z bolnisko in rekreaciji na prostem

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spostovana

Po tel mi je zobozdravnik rekel da je glede na ct celjusti govoril z kirurgom ki je rekel da bo vse opravil v eni operaciji… Dvig sinusa in dograditev kosti in na istem mestu vstavitev inplantanta… Na drugi strani pa samo vstavitev inplantanta…. Izpulil bo es stift ki je sedaj nosilec mosta

Koliksa je potrebna bolniska.. Ali je potrebno se cuvat glede prepiha in sporta na prostem.. Imam v mislih kolesarjeje z uporabo zascitne maske za obraz
Receno je bilo da bo postopek celjenje pred protetiko trajajl vsaj 9 mesecov

Kako je z nosenjem zabice… Glede da zadnji nosilec ki je moj zob ostane v ustni votlini in se bo zraven naredilo nosilec mosta inplantant….. Ne bo ta zod odmrl glede na to da se zabica vrjetno ne nosi non stop.. Ali se motim

Hvala

Pozdravljeni,
načrt dela, t.j. sinus lift z vstavitvijo implantatov ali odložena vstavitev implantatov, je strokovna odločitev na podlagi količine preostale lastne kosti, ki je še na voljo. Toplo priporočam nošenje fiksnega začasnega mostička in ne žabice. Zobje, ki vam v ustih ostanejo med operativnimi deli, zaradi del niso ogroženi. Po sinus liftu boste verjetno zatečeni, možna je podpludba, bolečine pa niso pričakovane. Mislim, da vam pripada do 1 tedna bolniške odsotnosti. Vožnja s kolesom ni problematična, je v mrazu celo koristna, saj svetujemo hlajenje operiranega območja vsaj še 3 dni po operaciji.
LP Andrea

Iskren hvala za hitre odgovore

Pa je mozni naredit fiks začasni mostiček v mojem primeru

Zadnji zob zgoraj bo moj stari nosilec se pravi moj zob ki je ze sedaj nosil mosticek in se ga bo pustilo, zraven se bo dalo inplantant in nato se en inplantant.. Ta dva inplantanta bosta nosilca 2 mankajocih zob..

Upam da me razumete… Zadnji zob ki je sedaj nosilec bodo samo oblekli nato pa na dveh inplantantih bo mosticek vse skupaj 4 zobje….. Bo pa postopek celjenja sinus lifta in inplantanot potekal cca 9 mesecov pa me zanima kej v tem casu nositi.. Zobat je omenjal neko zabico

Napisali ste, da ste do sedaj za to vrzel nosili mosticek. Torej zoba, ki sta do sedaj nosila most (sprednji in zadnji zob) lahko 9 mesecev nosita začasni most. Če pa ste katerega od dosedanjih 2 nosilcev, potem pa boste dobili žabico.
Lp Andreja

New Report

Close