Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Prosim za nasvet.

Prosim za nasvet.

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem in prosim za nasvet.

Že pol leta sem brez zgornje dvojke, ta se mi je odlomila čisto pri dlesni. Zobozdravnik je rekel, da mi bo zobno korenino pozdravil in na njo namestil umeten zob. Po končanem zdravljenju je rekel, da se bova kmalu dogovorila za umeten zob čeprav sem mu večkrat povedala, da me ta korenina še vedno boli. Na to mi je odgovoril ”to se vam samo zdi”. Pa temu na žalost ni tako, kot on pravi. Sosednji zobje so vsi v redu, zdravi. Bolečina pa izvira točno tu kjer je korenina dvojke. Na rentgenskem slikanju ni opazil ničesar.
Razmišljam, če ga prosim, da mi korenino izdre (očitno je ni uspešno pozdravil) in da bi potem kupila snemno protezo – žabico. Ko bom imela prišparan denar bom tega namenila za dejanski implant.
Sedaj imam nekaj vprašanj glede žabice in sicer okvirna cena, kje se dobi kvaliltetno, ali kaj ovira pri govoru in žvečenju hrane,…

Za vse odgovore se zahvaljujem.

Pozdravljeni,
Kot sem ze večkrat napisala, vaš zob je najboljši “nadomestek” kar jih je. Moj nasvet je, da poiščete raje nekoga, ki vam bo to korenino res pozdravil. Opcije pred ekstrakcijo so: ponovno zdtavljenje, apikotomija. Tudi če ta zob ne bo za večno, si s tem kupite čas, preden boste morali poseči po drugih opcijah. Naslednje primerne opcije so implantat in most (tudi minimalni most, kjer na trojko kot plombo sidramo nosilec za dvojko). Zadnja in absolutno najslabša opcija je žabica. Ta nadomestek vam bo še dodatno poslabšal stanje kosti in mehkih tkiv na mestu izgubljene dvojke. Kasnejša estetska oskrba z implantatom ali mostom potem zahteva kirurške posege dograditev kosti in/ali mehkih tkiv. V tem primeru velja pregovor: drago je kupovati poceni.
Lp Andreja

New Report

Close