Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Odstranitev zatička

Odstranitev zatička

Spoštovani,
leta 2003 so mi naredili zatiček na enici – je kar precej velik in me moti. Naj bi bil narejen še po staro(karkoli že to pomeni), sedaj naj bi se delalo zatičke drugače. Pred 3 leti mi je zatiček padel ven (krona je bila zlepljena samo na zatiček in ne na korenino). Zobozdravnik mi ga je takrat le začasno z malo stalnega cementa zalepil – rekel je, da je začasno, vendar od takrat ni šel zatiček več ven.
Zobozdravnik mi zatička ne more več odstraniti – delal je z neko žabico ali nekaj takega. Ker je zeloo velik zatiček pravijo, da bolje ga ne tikati. Od takrat sem si naredila pri drugem zbozdravniku novo krono, ki pa me zelo moti.
Prosim, če mi lahko sporočite, ali je vseeno kje kaka metoda s katero se star ogromen zatiček lahko da ven.

Pozdravljeni,
Zatiček bi se lahko poskusil odstraniti nezno z “martinom” tako, da se vsnj ureže prijemališče zanj. Ali so druge metode primerne lahko ocenim le ko vidim rtg in klinično sliko. Je pa seveda bistveno vprašanje, če želite dobro rešitev, kaj konkretno vas pri tem zatičku moti…

New Report

Close