Najdi forum

replika

Pozdravljeni!
Malo obupujem. Septembra 2017 so mi izpulili zadnje 4 spodnje zobe; napravili so mi že dve totalni protezi, s katerima nikakor nisem zadovoljna.

Pred tem sem 19 let nosila delno protezo. Če ne bi bilo tistega železja, sploh ne bi vedela, da jo imam. Prosim, povejte mi, ali se lahko napravi replika (čim natančnejši posnetek) stare delne proteze in repliki doda 4 manjkajoče zobe.

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
sicer je res, da vaše sedanje proteze nisem videla in ne morem soditi, ali so vanjo sedaj vgrajene napake, ki vas motijo. Vendar je vredno razmisliti, če ni vaš obup povzročen iz dejstva, da spodnje totalne proteze nikoli niso prijetne za nosit, vsekakor te proteze ne držijo.
Strokovna doktrina (ki je seveda ZZZS ne upošteva) pravi, da je minimalna oskrba brezzobe čeljusti zgoraj totalna proteza (ki v 95% zadovolji funkcijo, estetiko in socialni komfort), spodaj pa proteza podprta z dvema implantatoma.
Tako da – ja, repliko je moč izdelati (poskeniranje in 3d printanje proteze, z nekaj adaptacije, gre tudi analogno) – vendar močno sumim, da tudi z repliko ne boste zadovoljna, ker brez zob ali implantatov vsaka spodnja proteza le “počiva” na dlesni, vi pa z igro mišic in jezika preprečujete, da vam ne izpade/ne plava po ustih.
LP

New Report

Close