Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Bolečine, otekline ob vstavitvi implatanta in kosti

Bolečine, otekline ob vstavitvi implatanta in kosti

Imate kakšne izkušnje? Gre za 2 implatanta in dodatek kost (zgoraj zadaj).

Bolečina ni običajna, oteklina pa ob dodajanju kosti pričakovana. Lp, Andreja

Spostovani.Zanima me kaksne bi bile posledice odstranitve implantata,ki ga imam ze deset let na zgornji štirki.Hvala,lp.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

implantat se izvrta ven in kost nadomesti z umetno. Če je sicer kosti dovolj za ponovno imlantacijo lahko po 4 mesecih dobite nov implantat. Lahko pa je potreba po dodatni dograitvi kosti ali tkiv za nošenje novega implantata ali člena na mostu.

Vaše situacije ne poznam, zato vam ne morem natančnejše odgovoriti. Odstranitev implantata pa načeloma ne pomeni hujše travme za pacienta – podobno ekstrakciji zoba. Če je združeno z doatkom kosti je lahko prisotna otelina brez bolečine, sicer pa ni direktnih posledic pooperativno.

LP Andreja

En teden nazaj so mi naredili zobni mostiček zgoraj čez celo čeljust  ,vse od takrat sem ma tabletah proti bolečinam…..(vsi pravijo da to ke normalno itd,da te kakih 10 dni vse malo stiska,pa živci bolijo v zobu itd…) ampak od danes ponoči je pa bolečina skorajda neznosna me pa leva stran kjer imam zadaj svoje tri zobe in je most zacementiran na stisk zob tako močno boli da je nevzdržno….

Kaj bi to lahko bilo…. je to normalno ali ne?

Hvala za odgovor…..

Pozdravljeni,

ne ni normalno. Morate nazaj k zobozdravniku in on vas mora rešiti bolečin. Vzrokov je lahko več, najočitnejši je odmrtje zoba/aktivacija procesa ob mrtvem zobu.

Vse dobro,

Andreja

New Report

Close