Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika protetika

protetika

Pozdravljeni,
očetu so diagnosticirali disemilarni plazmocitom, zaradi predvidenega zdravljenja z Zometo je potrebna predhodna sanacija zob. Ker ima zobe v zelo slabem stanju, se ekstrahiranju zob ni mogoče izogniti (ostanejo mogoče trije). Kakšne so vaše izkušnje v teh primerih. Kako je s protetiko – koga priporočate? Kakšno protezo sploh v takšnih primerih? Kako dolgo traja celoten postopek? Levo stran so mu na stomatološki kliniki izpulili prejšni teden, za drugo stran je naročen v začetku leta. Hvala.

Pozdravljeni,
Vsak oralno- kirurski poseg po jemanju zumete lahko povzroci nekrozo kosti celjustnic, zato vse zobe, ki bi lahko kasneje povzrocali tezave prej odstranijo. Preostale zobe se oskrbi s snemno protetiko. Meni osebno se zdijo najprimernejsi konusi, saj je prenos ze tako neugodnih sil na preostale nosilce najugodnejsi, poleg tega pa lahko konusno protezo nosi ne glede na to, ali se pod njo izgubi ali doda kak nov nosilec (npr implantat). Je najbolj estetska – kovina se ne vidi in dobro drzi.
Je pa izdelava take proteze zelo precizna in jo zaradi tega marsikdo ne dela rad, saj zagteva izkusenega terapevta in zobnega tehnika.
Vasemu ocetu zelim uspesno zdravljenje!
Lp Andreja

Hvala za vaš odgovor!
Mogoče vi poznate oz. priporočate na koga se lahko obrnemo? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Katera regija pa ste? Vnaprej pa povem , da poznam delo le malo protetikov oz. izkusenih zobozdravnikov, tako da moj odgovor sigurno ne bo objektiven…

Katera regija pa ste? Vnaprej pa povem , da poznam delo le malo protetikov oz. izkusenih zobozdravnikov, tako da moj odgovor sigurno ne bo objektiven…

Smo iz Štajerske. Vendar glede na to, da gre za specifično zadevo ne vidim težav iti tudi v drugi konec države. Hvala.

V Mariboru sta dejavna dva protetika: Manja Pavlič in Gregor Završnik. Morda še kakšen, pa mi je ušel…na Štajerskem koncu mora biti sigurno še kdo. Kako delajo ne vem, se pa srečujemo na sekcijskih sestankih in sta resna in poštena zobozdravnika.
LP

New Report

Close