Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Keramične prevleke

Keramične prevleke

Spoštovani
Zanima me ali se mi še splača popravljati zobe in zdraviti granulome pod keramičnimi prevlekami. Prevleke imam od leta 1994. Zadnjih par let imam pogosto granulome, oteče mi obraz, zob pa me nobeden ne boli, ker so zobje pod prevlekami mrtvi (imajo uničene živce).
Občutim, da mi to močno vpliva na počutje in splošno zdravstveno stanje, zato me zanima ali ni morda boljše, da odstranimo vse zgornje zobe in imam protezo, kot pa da hodim po trikrat ali večkrat na leto zdravit granulome.
Star sem 55 let.
Hvala za Vaš odgovor.

Absolutno! Imeti protezo je dvojna izguba okusa: en del prinesejo zobje, ki zaznavajo konsistenco hrane in ji s tem seveda dajejo karakter, en del pa prinesejo čutnice na nebu. Poleg tega ste za protezo absolutno premladi. Če rečeva, da je pred vami še npr. 35 let in kost v čeljustnici se z leti resorbira (zmanjšuje) imate veliko možnosti, da boste imeli težave z “retencijo proteze” – vi boste pri 70 poskušali šarmirati kakšno gospo, med smehom pa vam proteza popusti:-)
Vzemite popravila v ustih športno – pač, nekajkrat boste morali imeti odprta usta, da se korenine sanirajo, morda vam bodo naredili kakšno kirurško odstranitev koreninskega vrška (kar sploh ni tak bavbav) in nato boste prevleke nosili še 10-15 let. Morda si boste pri 70 omislili nov most, v malo svetlejši barvi, da bo šel lepše s sivimi lasmi. Pa se spet malo hecam.
Vsekakor je potrebno zobe zdraviti, ker v tem imate prav, to ni dobro za vas, da hodite s takimi gnojnimi spremembami v kosti.
Pogum in prosim, ne prenaglite se – zobje gredo hitro ven, noter pa nikoli več!
LP Andreja

Spoštovani,
iskreno se Vam zahvaljujem za vaš odgovor.
Tudi sam sem mnenja, da bi rajši popolnoma saniral korenine, kot pa uporabljal protezo.
Še enkrat hvala.

New Report

Close