Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Luknjica v mosticku

Luknjica v mosticku

Spostovani!

Prejsnji teden sem si v tujini uredila stiriclenski mosticek (4-7) iz cirkonija. Stirica je bila ob tem tudi koreninsko zdravljena. Med stirico in petico na notranji strani ob dlesni pa sem zdaj opazila luknjo, v katero se nabira hrana. Zobozdravniku sem pisala, pa pravi da se je trudil in da so bile dlesni verjetno zatecene in se takrat ni videlo. Pa da se bo dlesen se malo spustila. Pa da se ne da zapolniti luknje s plomno in da ni potrebe po tem…Ne verjamem mu kaj prevec… Kakorkoli ze, kriva sem si sama ker sem sla v tujino, saj nisem imela denarja za Slovenijo.

Zanima me, ce je na kakrsenkoli nacin mozno zapolniti to luknjico, da se mi ne bi notri nabirala hrana, ali je mosticek obsojen na propad? 🙁 Hvala

Oprostite za pozen odgovor. Kot ste sama ugotovila, dentalni turizem skriva mnogo pasti. V čim krajšem času je potrebno narediti čim več in tako zobje, ki bi jih sicer ohranili, letijo ven, če odtis ni dober se malo zadela, če dlesen ni zrela pa se upa na najbolje….
Morda bi se dalo kaj narediti. Na keramiko v ustih težko kaj dodajamo, je pa možno. Če stanje dopušča bi se po pravilni predpripravi keramike dalo nanjo nalepiti kompozit, ki bi vam ščitil dlesen. A zavedati se morate, da ta dopolnitev lahko z leti odleti, se zabarva…potem pač pridete ponovno in se znova namesti. Ni idealno, je pa vsekakor bolje, kt da vam zaradi stalne prisotnosti hrane tam pognijejo zobje ali pa nastane parodontalni žep.
Lep pozdrav,
Andreja

New Report

Close