Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika občutljivost po keramičnih prevlekah

občutljivost po keramičnih prevlekah

Lepo pozdravljeni!

Pred približno pol leta sem dobila devet novih keramičnih prevlek. Žal pa so zobje, ki so še živi, še vedno občutljivi. Z njimi ne morem gristi, občutljivi so tudi na mrzlo (na vroče ne). Kaj je temu lahko vzrok? Skrbi me, ker sem vložila kar precej časa, denarja, skrbi,…

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
Ne vem kaj se dogaja…lahko da gre za razgaljene vratove in bi nekajkratno flouriranje pomagalo, lahko da gre za občutljivost zaradi cementa in/ali močnega brušenja – v tem primeru ni pomoči, ko/če začnejo zobje močno boleti bo treba (cez prevleko) vzeti živce ven. Lahko pa da se bo umirilo. Majhna možnost je tudi, da cement ni prijel ali pa da prevleke ne pašejo natančno.
Rentgen in klinični pregled ter poskusno flouriranje – ker je od tega samo korist,
Lp Andreja

Hvala vam za odgovor!
Zobozdravnici sem to že omenila, pa bova videli, kaj storiti. Zanimivo je tudi, da me je eden od zob takoj po prevleki iz cirkonija začel močno boleti, potem se je vnelo, imela sem fistulo in zdaj ga zobozdravnica zdravi. Živec je medtem odmrl.
Na drugi strani pa me, kot že rečeno, zobje pod prevleko še vedno bolijo. Upam, da bova našli rešitev.

New Report

Close