Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Inplantanti

Inplantanti

Spostovani

Imam mosticek 5 zob zgoraj desno zadnji zob je nosilec nato dva mankata na enem je zatic nato spet en manka tako da imam vrzel 5,imam tudi nepravilen ugriz med spodnjo in zgornjo celjustjo… Mosticek mi nekako non stop povzroca bolecin sploh na tistem v katerem je zatic. S. Bil sem na samoplacniskem pregledeu kjer so naredili ortopan in pa mi spucali zobni kamen.. Moj zadnji zob kot nosilec je bp, v zobu kjer je zatic je korenina bp se pa vidi nek odmik korenine …. Ena od variant je bila odstranitev mosticka in puljenje enega zoba vstavitev 2,inplantantov in nato izdelava mosticka
Zobozdravnica je bila mnenja da je skoda unicit zdrav zob in da bi bilo za moj ogriz prevec 6zobov v most
Zanima me ce se en zob izpuli v koliksnem casu se lahko zraven izpuljenga zoba vstavi inpantant…. Kako se potem zasciti zadnji moj obrusen nosilec ce odstranim most in grem zraven na inplantante kjer se ve da vrascanje traja 4mesece

Ali so inplantanti mocnejsi nosilci kot stalno obruseni nosilci.. Imam v mislih vecji most 5,zobov

Pozdravljeni,
iz prebranega bom skušala izluščiti mnenje, vendar ker je veliko nejasnosti, tudi mneneje ne more biti točno.
Najprej – v čem je problem pri zobu z zatičkom? Ali gre za vnetje ob koreninskem vršičku ali gre za zlomljen zob. Če je res prvo, mostička ne potrebujete menjati ampak opravite le kirurški poseg z imenom apikotomija. Most ostane na mestu. Uspeh je ca. 70-80% – torej, taka je šansa da je to edino kar potrebujete.
Če je zob z zatičkom zlomljen je edina rešitev ekstrakcija. V tem primeru se odločate med implantati in novim mostom. Ali je most opcija je odvisno od statike. Če je zadnji zob 7 ali šest in sprednji trojka, za most n je to najcenejša opcija in tudi najbolj smiselna, glede na to da so ti zobje že brušeni.
Če je zadnji zob osmica, in se nadomešča 7,6,5,4 in veže na trojko je most možen in relativno trajen. Če si zaradi tega ne boste”trgali kruha od ust” se lahko odločite za morda statistično gledano bolj zanesljivo rešitev – implanztati.
Če pa trojke nimate, potem so implantati absolutno najboljša rešitev.
Če trojka še ni brušena, so implantati boljša a dražja rešitev. Potem se na zadnji zob da solitarno krono in dela most na implantatih.
Iz odgovorov vidite, da ste bili pri opisu problema zelo nejasni, saj so odgovori vsi na če, pa še to je možno, da si vseeno narobe predstavljam. Če želite, lahko pošljete še ortopan – bo zadeva precej bolj jasna,
LP Andreja

Spostovana

Imam eno vprasanje.. V kolikor treba en zob izpulit in zraven tega izpuljenega zoba vstavit inplantant me zamima ali je mozno takoj ali je potreben cas

nova
Uredništvo priporoča

Ce so pogoji v redu – ni vnetja ali se ga obvlada, takoj. Sicer se caka 2-3 tedne oz. do 6 mesecev,
Lp Andreja

New Report

Close