Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Kdaj proteza, kdaj mostiček

Kdaj proteza, kdaj mostiček

Pozdravljeni,
prebiram odgovore na tem forumu in po dolgem času se mi zdi, da berem strokovne in poštene odgovore. Že leta je mnogo ljudi nesrečnih zaradi napačnih odločitev v zvezi z zdravjem zob, polovičnih rešitev in finančnih posledic v zvezi s tem. Vsa pohvala in zahvala za vaš prispevek k ustvarjanju zaupanja zobozdravstvu.
Pišem pa seveda zaradi svojih problemov in zato, ker mi različni zdravniki predlagajo različne rešitve. Prosim za nasvet, kako naj protetično rešim spodnjo čeljust. Imam še svoje zdrave zobe 1, 2, 3 levo in 1,2,3,4 desno. Ostalo so bili ali so še pred desetletji zdravljeni zobje z zatički in kronami, ki jih je potrebno izruvati.
Kakšna je po doktrini najboljša rešitev –
– fiksna proteza, snemna proteza, mostiček, ali potrebni implatati?
– kakšne so največje težave ali prednosti različnih variant?
– koliko bi približno stalo, da se zadeva uredi?
– koliko časa bi potekalo zdravljenje?
Če je vprašanj preveč, prosim za info, kje lahko preberem strokovno, pa vendar dovolj laično obrazložitev problematike, ki me zanima?
Iskrena hvala za odgovore

Ojoj, odkar so prenovili forum, se mi dogaja, da kakšna vprašanja spregledam. Se opravičujem.

Pri vaši situaciji je najprej vprašanje v kakšnem stanju so nosilci, predvsem parodontalno – koliko podpore imajo v kosti. Reciva, da je stanje dobro.
1. Najboljša in statistično gledano v vaši! situaciji trajna rešitev so implantati. Mesto 4 in šest, ter mesto 5 in šest. (razen če nimate tako širokega nasmeha ali pa spodaj sedmic, ki niso v mostu pomembne rešitve v višini kosti: potem je razdelitev 4-7 in 5-7).
2. fiksen most z zobmi od 5-5. t.j. na 3 sta dva priveska in na 4 eden). To je smiselna rešitev če sta vaša skrajna zoba še živa, vendar s slabšo trajnostjo glede na prvo rešitev za ca. 10% Poleg tega imate na vsaki strani le 5 zob, kar je dovolj za funkcijo, za estetiko pa je treba preveriti.
3. Snemna protetika. Ker izhajam iz nemške šole, se moja snemna rešitev glasi le v 2 variantah: ali konusi, ke rimajo najboljšo prognozo (3,4 in 3 ali pa vsi če je taka klinična situacija – estetika, parodontalno stanje…) ali pa najcenejša snemna, kjer ne izgubite veliko denarja, ko boste izgubljali zobe nosilce (kar je pri snemni protetiki kar običajno).
Tako, vidite da je precej kompleksno…najboljši odgovor dobite pri pravem pregledu z rentgenskimi slikami.
LP Andreja

New Report

Close