Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Pomoc pri protezi

Pomoc pri protezi

Lep pozdrav.

Imam vprašanje, ki se nanaša na naše zdravstvo.
Kaj naše zdravstvo krije pri zobozdravniku?
Oz stara sem 30 zaradi nasilnega partnerja sem ostala brez sprednjih zob na obeh čeljustih.
Kaj zdravstvo krije in kaj bi morala sama placati?
Res je, da se na smrt bojim zobozdravnika in svojega niti nimam.
Imam službo v kateri prejemam minimalno plačilo in sm kreditno nesposobna ter si ne morem privosciti zasebnega zobozdravnika.
In me zanima kaksne so cakalne dobi pri nas? Obstaja možnost, da kje naredijo začasno protezo preden ne dobiš svoje?
Kako je z implantati? So samoplačniški?
In kako je z izruvanjem škrbin? Pri zasebnem zobozdravniku se vsaka posebej placa kako je pri “navadnem” zobozdravniku?

Najlepša hvala za pomoč

Lp D

Pozdravljeni,
kot sem že mnogokrat napisala: ne sodelujem z ZZZS in nisem seznanjena z njihovim (omejevanjem) podeljevanjem pravic. Oni določajo kaj vam pripada, zato je najbolj prav da se za to obrnete na njih.
Naj poskušam dati nekaj odgovorov:

“stara sem 30 zaradi nasilnega partnerja sem ostala brez sprednjih zob na obeh čeljustih.
Kaj zdravstvo krije in kaj bi morala sama placati?
Res je, da se na smrt bojim zobozdravnika in svojega niti nimam.”
Čim prej si ga poiščite. Za nujne stvari (bolečina ste na vrsti takoj ali zelo hitro, pri nenujnih posegih pa čakalne dobe zavisijo od zasedenosti zobozdravnikov. Velika večina jih je polno zasedena in je potrebno čakati kar dolgo.

“Kako je z implantati? So samoplačniški? ” Ja, samo po operaciji karcinomov ipd. ali prirojeni hujši hipodontiji jih zavarovalnica krije.
“In kako je z izruvanjem škrbin? Pri zasebnem zobozdravniku se vsaka posebej placa kako je pri “navadnem” zobozdravniku?”
Pri vseh se vsaka plača. Odvisno ali iz skupne blagajne ali iz vašega žepa.
LP Andreja

New Report

Close