Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika implatant

implatant

zob mi je bil padel sam od sebe, zobar mi je pred leti unicil zivec tega zoba, zob je padel ven in po rentgenskem slikanju je zobar videl poskodovano korenino, ki jo sedaj zdravimo. zanima me naslednje:
odlocila se bom za implatant in me zanima cena zadeve in ali se lahko opravi pri osebnem zobozdravniku, je zadeva samoplačniška ali gre kaj na zavarovalnico. ali so zadeve kaj cenejse ce naredimo to pri osebnem zobarju, malo me je strah ker se bojim da moj zobar se nima tolko tovestnih izkusenj, saj je zelo mlad.
planiram pa nosecnost in me zanima ali lahko vgradnja vsadka skoduje plodu, zivec tega zoba je unicen. hvala za odgovor.lp

Pozdravljeni,
žal vas ne razumem čisto – če sedaj zdravite korenino, ne potrebujete implantata. V korenino vam bodo vstavili koreninski zatiček in nanj krono. Če pa korenine nimate, pa je možno zob nadomestiti z implantatom. Mladost ni nujno slaba lastnost – pri posegih, ki se jih zgodaj naučimo (zatiček to je) ali pa so preprostejši je včasih mlad zobozdravnik prednost – vzame si čas in je zelo natančen.
Seveda je lahko enako s starim, oz sta lahko tako en kot drugi slaba….
LP Andreja
PS: zatiček krije zavarovalnica iz auropala, če želite bolj plemenito kovino, kar priporočam, boste morali doplačati kovino. Auropal rad difundira v dentinsko maso ali celo okolico in take korenine se sivo svetijo čez dlesen. Spredaj absolutno priporočam kaj bolj plemenitega.

hvala za odgovor, danes sem imela zobarja sem ga narobe razumela, res bo naradil zaticek, kaksno kovino bi pa svetovali? kaksna je zivljenjska doba zaticka? kaksna pa je cena zaticka s plemenito kovinohvlala se enkrat za vas odgovor.lp

nova
Uredništvo priporoča

Življenjska doba zatička je takšna kot zoba – dokler je zob v ustih je tudi on. O vrsti materiala pa sem vam že napisala:
“zatiček krije zavarovalnica iz auropala, če želite bolj plemenito kovino, kar priporočam, boste morali doplačati kovino. Auropal rad difundira v dentinsko maso ali celo okolico in take korenine se sivo svetijo čez dlesen. Spredaj absolutno priporočam kaj bolj plemenitega.”
Lp Andreja

ali je vstavljanje implatanta bolec postopek, se opravlja brez lokalne anastezije? sem namrec noseca pa se bojim …hvala…lp

narobe sem se izrazila ali je nameščanje zatiča bolec postopek in ali je potrebna lokalna, hvala..lp

Pozdravljeni,
Ne, za ta postopek ne potrebujete lokalne anastezije,
Lp Andreja

New Report

Close