Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika boleč zob pod mostičkom….

boleč zob pod mostičkom….

Pozdravljeni,

imam problem z mostičkom. Imam ga namreč 4 leta in do zdaj res ni bilo problema. je pa sedaj zadeva taka, da od takrat sem se preselila v drug kraj in seveda imam novo zobozdravnico. Ta mi je povedala, po prvem pregledu namreč, da “če bo kaj narobe z mostičkom in z njim povezano, moram iti k tistemu, ki mi je mostiček naredil, da ona se ga ne bo dotikala”.
In tu je problem, mene začel boleti zob pod mostičkom, sicer ne vem kako je možno če je pa baje odstranjen živec in ta zobozdravnik, ki mi je naredil mostiček je oddaljen 3 ure vožnje on mojega kraja. Moja dr. mi je rekla, da je to zato tako, ker je mostiček pod garancijo in ona se ne sme vmešavati.
Ne vem, kaj narediti, saj po mojem to ni možno, mislim, ni logično. Ali pač je res??
Prosim, da mi na ta problem podate odgovor.
Hvala

Pozdravljeni,
Žal moram ponovno zapisati – ne sodelujem z zavarovalnico in zato nisem seznanjena z vsemi pravili in ovirami, ki jih zzzs postavlja. Če je bil most narejen v okviru zavarovalnice, se boste morali obrniti nanje. V nasprotnem primeru pa pravnih ovir za zdravljenje zoba pod mostom ni. Ena možnosti je, da se prevrta krona in pod njo poskusi zob ponovno zdraviti, če rentgenska slika kaže na možnosti za uspeh. Včasih je vseeno pametno sneti most in zob zdraviti pod provizorijem in ko je uspešnost zdravljenja prepričljiva, narediti nov most. Seveda pa je tudi možno, da je prognoza zoba tako slaba, da mora ven. Ponovna zdravljenja imajo namreč za ca. 20% slabšo možnost za uspeh.
Lp Andreja

New Report

Close