Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Zobna protetika in kritje stroškov s strani zavarovalnice

Zobna protetika in kritje stroškov s strani zavarovalnice

Spoštovani!

Prosila bi vas za odgovor glede mostičkov, ki jih bom potrebovala, in se bodo nahajali na koncu zobne vrste: zgoraj levo 3-7, zgoraj desno 3-6 (ekstrakcija 7) enako spodaj desno.

Imam osnovno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje.

Na internetnih straneh ZZZS sem zasledila:

Pogoji in stanja pri katerih je zavarovana oseba upravičena do zobnoprotetičnih storitev oziroma nadomestkov-mostička, če manjkajo zavarovani osebi:
-v vidnem sektorju do štirje zobje,
-v eni vrzeli zapored najmanj trije zobje, ki niso na koncu zobne vrste,
-pet zob v dveh ali več vrzelih v istem ali obeh kvadrantih iste čeljusti, če so vrzeli prekinjene s po enim prisotnim zobom,

Ali to v mojem primeru pomeni, da zavarovalnica izdelavo mostičkov stroškovno ne bo krila in bi morala izdelavo mostičkov financirati kot samoplačnik.

Hvala za odgovor!
S.M.

Pozdravljeni,
kot sem že večkrat napisala, ne sodelujem z zavarovalnico, zato njihovih pogojev ne poznam dobro. Glede na to, da oni določajo pogoje financiranja, bi bilo tudi najbolj prav, da se obrnete na njih. Moram pa reči, da imate prav (vsaj kolikor se spoznam) in vam zavarovalnica ne bo krila mostičkov. Kakorkoli, krite so le fasetirane prevleke in ne porcelanske in kot sem tudi že večkrat omenila, so doplačila za porcelan tako visoka, da dostikrat dosegajo samoplačniške cene.
LP Andreja

New Report

Close