Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika resnica o implatantih

resnica o implatantih

Žal sem v situaciji, da moram kompletno obdelati obe čeljusti. V zgornji to pomeni izpuliti vse še preostale zobe ( izrabljeni mostički in korenine ), spodaj pa variantno pustiti star mostiček z 6 zobmi in dodati ali pa ravno tako vse izpuliti. Padla je dokončna rešitev za sanacijo z implatanti. Tu pa se začnejo problemi. Bil sem že na dveh kontrolah in slikanjih. Načeloma je dovolj kosti v obeh čeljustih. Dilema obstaja o metodah izvedbe. Od vseh ponudb in variant sem že povsem zmeden. Zato bi želel nasvet od nekoga, ki je takšno stvar dal skozi.

Dilema je predvsem med izbiro klasične ( ” zastarele ” ) metode, ko zobe izpulijo, vgradijo implatante, zašijejo, pustijo da se rane zacelijo, dobiš začasno protezo, po 3-4 mesecih ti ponovno malo režejo, zašijejo in čez tri tedne dobiš svoje končne zobe. Z zamikom se izvaja ista vaja na drugi čeljusti. Cel postopek bi trajal cca. 6 mesecev, v tem obdobju vsaj dva meseca ne moreš kulturno jesti.

Druga varianta so nove metode, ko naj bi bile ali brez resnih kirurških posegov, ali pa že isti dan dobiš začasne povsem uporabne proteze. Te variante so veliko bolj mamljive in izgledajo veliko bolj uporabne, osebno pa imam pomisleke, ki izhajajo iz povsem praktičnih izkušenj pri puljenju zob.

Dodatna resna dilema je ( ker so predlogi zobozdravnikov različni ) ali v zgornjo čeljust vgraditi na 4 implatante fiksno ali snemljivo” protezo” ?

Ker gre za eno od t.i. življenjskih odločitev bi res prosil če mi lahko kdo, ki je dal že to skoz, da kakšen svoj pogled. V tj fazi me razlike v ceni ipd. ne zanima, zgolj izvedba in uporabnost.

Pozdravljeni,

najprej vprašanje – zakaj zobe ven? Ali ste prepričani, da jim ni več rešitve? Zaenkrat še nismo bogovi in noben zobozdravnik vam ne more narediti boljših zob, kot vam jih je podarila mati narava. Implantati so samo (slab) nadomestek, kadar ne gre drugače. 20% implantatov zajame vnetje in v 10 letih jih je 10% izgubljenih, v 15 letih pa zaenkrat ni resnih podatkov. Če ste izgubljali zobe zaradi parodontalne bolezni, je možnost da boste tudi implantate toliko večja….
Sicer pa k vprašanju, ki je posledica tega, da na internetu vsak lahko napiše “sveto resnico” in prikrito reklamira neumnosti z namenom z bleščečo podobo premamiti ljudi in zaslužiti več.
Klasična metoda ni zastarela, temveč preizkušena in zagotavlja največje možno preživetje implantatov. Vse modifikacije klasične metode nosijo s sabo posledico večjega procenta izgube implantatov in napačne postavitve implantatov – ker “Druga varianta so nove metode, ko naj bi bile ali brez resnih kirurških posegov, ali pa že isti dan dobiš začasne povsem uporabne proteze”[/i][/i] je v resnici kirurgija na slepo in izdelava zob na te zobe po podobnem principu kot v Indiji na ulici adaptirajo proteze drugih čjudi da pašejo v vaša usta.
Malo sem morda preveč direktna, ampak počasi se mi že obrača od teh zavajanj ljudi in nepoštenega dela!
LP ANdreja

Na zalost imam le par korenin s prednjih zob s prevlekami starimi 20 let, ki se majejo in en kocnik ki ga je sama plomba. Hvala za posten odgovor, se kar strinjam. To je ratal grozni biznis. Vseeno pa me preseneca tak velik odstotek problemov. Ali bolj priporocate protezo ? Ker delne nosim ze kar nekaj casa tudi nisem prevec navdusen. Niste mi pa odgovorili glede fiksne ali snemljive proteze. Pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Snemni most na implantatih omogoča boljšo higieno, estetiko in fonetiko kot fiksni. Fiksi se boljše sliši in ima boljši psihološki učinek. Za most, snemni ali fiksni potrebujete gor min. 6 implantatov, sp. pa 4. Za snemno protezo sta minimalni števili implantatov 4 zgoraj in 1-2 spodaj. To je doktrina. Vse ostalo so zopet modifikacije preizkušenega in kdor vam naredi drugače, vam mora pravno formalno in moralno to povedati in vas seznaniti s prognostičnomi rezultati in tveganji.
Lp Andreja

New Report

Close