Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Bolecina zoba po menjavi krone na implantatu

Bolecina zoba po menjavi krone na implantatu

Spostovani. Pred nekaj casa se mi je zlomila privijacena krona na implantatu. Ker je slo za reklamacijo, so mi izdelali novo. Po parih dneh pa me je zacel zob s to novo krono bolet. Boli ponoci in podnevi. Bolecina je topa in vztrajna. Ne vem, kaj je temu vzrok. Prosim za vase mnenje oz. pomoc glede tega, kaj naj naredim, ker sem ze cisto obupana. Hvala in lp.

Pozdravljeni,
Ne vem zakaj bi vas bolelo…z novo krono (ker je tudi vijačena?) se ne bi smelo nič bistveno spremeniti (če bi bil cementirana, bi lahko bil vzrok višek cementa). Morda gre za neodvisen dogodek, ki samo izgleda povezan z dogodkom pritrditve nove krone in sicer pojav vnetja okoli implantata, ki se MORA začeti takoj zdraviti če je temu tako.
Majhna možnost je še ta, pod pogojem da so delali porcelan na novo, da konture porcelana pritiskajo na mehka tkiva bolj kot je adaptabilna sposobnost tkiv, bolj občutljiva za take pritiske oz. manj adaptabilna je spodnja čeljust.
Upam, da vam bo to v pomoč,
Lp Andreja

New Report

Close