Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Mostiček

Mostiček

Pozdravljeni,
Imam kup težav z zobmi in bi vas vprašal za slednji primer:
Pred več kot petimi leti sem dobil polnoporcelanati mostiček mostiček , ki poktiva zobe 4,5,6,7 zgoraj. Od tega mi manjkata 4 in 6, 6ica že davno nazaj, štirica pa zaradi vnetja, zoba 5 in 7 sta še “živa”. Lansko leto so mi izpulili 8mico zraven mostička in pri tem začasno odstranili mostiček. Pri tem se je petica delno zlomila, ker je bila v njej velika plomba in je sklenina popustila. Kljub temu nimam problemov s 5ico, me pa že nekaj časa rahlo boli 7ica. Ali je možno, da je to zato, ker je bil mostiček začasno odstranjen? Ali mi lahko svetujete kaj naj storim? Ali v primeru, da je potrebno zob zdraviti lahko kljub temu “drži” mostiček?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
opisanih postopkov ne razumem, saj v stroki velja, da ko je enkrat most cementiran, ga ne moreš več odstraniti – oz. če je odstranljiv je nekaj narobe ali z načinom preparacije ali s cementom. Če so vam most enkrat odstranili, naj vam ga pa še sedaj, ko je treba zdraviti 7! Tako bo najbolj pošteno – slabo podporo imate že na 5, sedaj bo še na 7 – če se bo preveč mutilo, boste sicer imeli nekaj let morda mir, vendar potem zob ne bo več, ker vam lahko spodaj pognijeta….kot vidite sem nejasna – kot sem rekla, vaša zgodba ni jasna od trenutka, ko so vam “most začasno odstranili” – ker to ni v skladu z doktrino, in od tu naprej vam jaz težko kaj drugega svetujem kot to, da prosite zobozdravnika, naj vam nalije čistega vina in če vam je kaj do zob, da ste ga pripravljeni tudi popiti.
LP Andreja

Hvala za vaš odgovor!
Imel sem slabe izkušnje z zobozdravnikom, ki mi je vstavil mostiček, zato sem šel k drugemu zdravniku oz. zobozdravnici, ki naj bi bila dobra in ima dolgoletne izkušnje. Sem pač zaupal v njeno delo. Mostiček mi je odstranila, čeprav nisem imel probleme s tem. Ker nisem zobozdravnik pač takrat nisem mogel presojati kaj je prav in kaj ne.
Zanima pa me še, če je zob potem ko mi ga zdravi mrtev, ali se ga da ohraniti vitalnega. Bom sicer šel do zobozdravnice ampak enostavno ne vem kaj naj še naredim.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Se opravičujem, ste eden od treh, katerih vprašanja sem ali spregledala, ali pa nisem dobila obvestila o tem.
Če se zdravi korenina, potem zob sigurno ni več živ. Živ je lahko le v primeru, kadar dajemo zdravilo na zob, kjer je karies tako globok, da bi ob nadaljnjem odstranjevanju lahko prišli do še živega in sterilnega živca in karies raje kemično zatremo. Kaj vam je delal vaš zobozdravnik na podlagi vašega opisa ne morem razbrati…
LP Andreja

New Report

Close