Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika protetika

protetika

Prosim, za nasvet kakšno protezo ali mostiček bi mi svetovali. Ostala sem brez zob spredaj zgoraj 1,2 levo in 1,2, desno(skupaj 4 zgoraj) zaradi paradontoze. zadaj pa imam nad densi do petice(3)
na levi pa 4 zobe(še šestico). Moram še na operacijo za utrditev zgornje dlesni. Prosim za nasvet kakšno protezo bi mi svetovali vi.
Hvala

Pozdravljeni,

naše odločitve temeljijo na prognozi, v prvi vrsti prognozi zob nosilcev in v drugi vrsti prognozi izbrane rešitve. Ti dve prognozi si znata kdaj nasprotovati, kot je pogosto primer pri parodontalno slabih nosilcih. Absolutno je za dolgoživost vaših nosilcev bistvenega pomena, da se jih togo veže med seboj – torej da se naredi most čez celo čeljust. Je pa seveda temelj relativno slab in vsako leto nad 8-10 let nošenja take konstrukcije je zmaga. Jaz na vašem mestu, ne bi razmišljala o ničemer drugem.
ALternative tej odločivi sta dve: snemna protetika npr. konusna proteza bo lahko prognostično v vaših ustih doživljenjsko, le zobe nosilce pod njo boste izgubljali v relativno hitrem tempu, na koncu se taka proteza z minimalnim vložkom predela v totalno protezo in nosi naprej…. in pa implantati, ki pa so žal pri vas z obstoječo parodontalno boleznijo še bolj ogroženi kot pri neparodontalnih bolnikih in vsekakor stojijo prognostično nekje med fiksno protetiko na zobeh in snemno protetiko.
V vsakem primeru je absolutno nujno redno obiskovanje ustnega higienika, raje 4x kot 2x letno in pa seveda pouk o in vzdrževanje domače higiene.
LP Andreja

New Report

Close