Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Čisto zlomljen sprednji zob

Čisto zlomljen sprednji zob

Pozdravljeni,

nujno bi potrebovala odgovor najkasneje do tega ponedeljka, če je možno
prosim že jutri..
Zlomil se mi je sprednji zob, mrtev je bil že 9 let globoko vrtan z
iglami, ker pa imam tanke zobe se mi je zdej še zlomil. Gre za zob čisto spredaj-zgoraj.
Zlomil se mi je skoraj cel na površju mislim da ravno do dlesni-postrani.
Nisem dobro razumela svojega zobozdravnika, zato vprašam mnenje še vas,
saj bom mogla k zasebniku na poseg in popravilo zoba (nov zob?)

Prilagam vam fotko, če znate kaj razbrati dol bi vas prosila, kako ukrepati?
Kaj bo moral zasebnik narest oz samo vaše mnenje me še zanima.

Prilagam rentgen zoba. Žal mam le to malo sliko..
Na sliki se vidi zlom, ki je postrani.

Hvala

Lp

Pozdravljeni,
sem bila na izobrazevanju v tujini, zato sem pozna kljub vaši prošnji.
Verjetno sedaj že vse veste: absolutno je za sprednji zg. sektor bolj smiselno ohranjat kar se le da, saj le tako lahko zagotovimo predvidljivo estetiko (pri implantatih spredaj je včasih špotrebno še dograjevati izgubljena tkiva). Ker (če) vam je zobozdravnik zob ohranil, vam je gotovo nanj naredil zatiček, na to pa še krono.
Ali je potrebno endodontsko zdravljenje, kakšna priprava dlesni ipd. pa sta se verjetno pogovorila.
LP Andreja

Baje bo potrebno klinično podaljšati krono, motilo pa me je ker je zobozdravnik najprej rekel da korenina ostane, čez teden dni pa da mora pomoje it ven. Niti razlage ne dobim, zakaj kar naenkrat ven. No saj to bo urejav privatnik.

Nisem še imela posega, ker za novo leto odhajam v tujino in me zelo skrbi ker ne vem kaj narediti.
Imeti poseg pred odgodom v tujino ali
počakati z zalepljenim zobom (dlesen je danes tam že malo vneta). Kaj menite?
Zelo me jezi, ker mi niti odgovarjajo ne zobozdravniki, saj nujno rabim vedeti, kaj ukreniti.

Rekel je še da bo moral najbrž nekaj dlesen umakniti in možno da tudi kost povrtati in potem vtiček. Potem pa čez teden dni šive ven. Potem da štifto ne priporoča ni pa razložil zakaj?? Moj oče jo ima in pravi da je ok, ne vem zakaj ne bi blo? Zelo zelo me jezi ker mi niti ne odgovorijo ne lepo, jaz pa odhajam v tujino v kratkem, to se mi zdi nespoštljivo, konec koncev mi drago plačamo za ta popravila zob!

Kaj pa je endodontsko zdravljenje? Spet dodatnih 300e ? :(((

Prosim še za vaše mnenje okoli tega, kaj naj ukrenem, ali naj počakam na poseg takoj po novem letu?
Vendar tu se bojim da se bo zob zagnojil, izleta v tujino ne morem odpovedati:/.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Kakor vem ne bo impantant ampak podaljšek ki je malo ceneje, saj nimam 2h jurjev za nov zob :((

Ali je endotontsko zdravljenje tudi samoplačniško, ali ta poseg vmes opravlja moj zobozdravnik? Javno zdravstvo?

Ne razumem vas dobro. Če bo ohranil korenino, mora za to imeti izpolnjene pogoje – med drugim tudi dovolj dentinske mase (sicer si jo zagotovi s kirurškim posegom t.i. podaljšanje klinične krone.) Endodontsko zdravljenje vam pripšoroča zato, ker je bila polnitev izpostavljena slini in je možnost okužbe kanalov zelo velika. Ko so temelji zdravi, naredi zatiček in na to krono. In ta cela paleta posegov zahteva od zobozdravnika več ur dela, več truda in celo več znanja, pa je cenejša od implantata…tudi to nekaj pove o poštenih namenih vašega zobozdravnika. Mislim, da mu lahko zaupate in ne iščete napak. Vaše zaupanje v dober uspeh je pol uspeha.
Lep pozdrav,
Andreja

New Report

Close