Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika začasne prevleke

začasne prevleke

Spoštovani,

Na predračunu piše cena za dve začasni zobni prevleki ca 200 EUR, kar se mi zdi precej veliko za teden dni kolikor jih bom potrebovala? ALi se da ta strošek kako zmanjšati? ALi lahko poveste še razliko med ceno krone narejeno na že vstavljenem zatiču v primerjavo s krono , ki jo namestimo po brušenju pravega zoba. PA prosim še razliko v ceni med faseto in krono? Ali je res, da se obrusi več zoba pri nameščanju fasete kot takrat, ko se namešča cela faseta.

Najlepša hvala.

Maja

Pozdravljeni,

Na predračunu piše cena za dve začasni zobni prevleki ca 200 EUR, kar se mi zdi precej veliko za teden dni kolikor jih bom potrebovala? ALi se da ta strošek kako zmanjšati?
[/i]
Ne vem, vprašajte vašega zobozdravnika
ALi lahko poveste še razliko med ceno krone narejeno na že vstavljenem zatiču v primerjavo s krono , ki jo namestimo po brušenju pravega zoba.
Ni razlike
PA prosim še razliko v ceni med faseto in krono? Ali je res, da se obrusi več zoba pri nameščanju fasete kot takrat, ko se namešča cela faseta.
Za faseto/lusko/veneer brusimo manj zoba kot za krono. Tako preparacija kot cementiranje sta za zobozdravnika bolj zahtevni, za tehnika pa je izdelava fasete bistveno bolj težka. Zato so ponavadi fasete dražje od kron ne glede na material.

Pa oprostite, da je tako dolgo trajalo, da sem vam odgovorila. Nimam pravega izgovora…
LP Andreja

New Report

Close