Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika zobne prevleke

zobne prevleke

Spoštovani,

Na štirici imam odlomljen zob in plombo, ki je zelo majhna, ker se je zobozdravnica bala, da se bo zob oz plomba ob grizenju zlomila.
Na sprednjem zobu imam zatič kovinski ter kompozitno prevleko, ki deluje bolj sivkasto. Narejena pred 20 leti.
Na sosednjem zobu (enica) pa imam že 15 let veliko plombo, ker se je zob ob grizenju zlomil.
Sprednja dva zoba sta torej bolj sivkasta in zobozdravik je predlagal, da bi namestili krone e-max na obe enici ter tudi na štirico, ki je tudi siva in zelo nizka.

Zanima me kaj menite glede e-max na kovinski zatič? Cirkonij mi deluje zelo umetno, in ga ne želim.
Zanimajo me slabe strani prevlek v primerjavi s fasetami? Kaj je manj invazivno in bolj trajno?

Hvala za odgovor!

Maja

Pozdravljeni,
glede na to, da so za solitarne krone odprte indikacije za vse materiale, se odloča katerega se bo izbralo le na podlagi estetike cene in izkušenj zobozdravnika in predvsem tehnika. Če zobni tehnik oceni da bo poenotil različno in ponekod zelo sivo barvo najbolje z emaxom, potem mu je verjeti. Tudi e.max je lahko ekstremno opačen, da pokrije temino, nanj pa se plasti porcelan za lepoto. Enak štos se uporblja pri cirkoniju in cirkonijeve prevleke, ki imajo gor slojen porcelan so enako lepe kot opačen emax. Če vam cirkonij ni bil všeč, ste verjetno videli monolitnega, barvanega, ki se danes prodaja kot estetska rešitev, v resnici pa je najbolj grda in konfekcijska rešitev med vsemi možnostmi. Ponavljam, slojen cirkonij s porcelanom je visoko estetska rešitev, monoliten cirkonij pa kot sem napisala.
LP Andreja

New Report

Close