Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Oskrba zoba v nosečnosti

Oskrba zoba v nosečnosti

Pozdravljeni,
sem v 6 tednu nosečnosti. Pred 2 dnevoma sem imela vstavljen porcelanast zatiček na predhodno endodontsko zdravljenem zobu. Zobozdravnika sem opozorila na nosečnost in je rekel, da je v redu, da ni nikakršnih ovir. Med samim posegom mi je moral nekoliko odmakniti dlesen. Ko je apliciral lepilo v kanal, pa sem opazila, da ima snov izredno močan vonj, ob dlesni me je tudi zaskelelo za nekaj trenutkov. Sedaj me skrbi, da je to lepilo kakorkoli toksično in bi lahko imelo kakršenkoli vpliv na nosečnost, predvsem ker sem v 1. trimestru. Vem, da je uporaba le lokalna, ampak vseeno najbrž pride tudi do vsaj minimalne sistemske absorbcije, sploh ob razgaljeni dlesni… Koliko so ti materiali dejansko varni v nosečnosti in / ali moram biti zaradi tega sedaj v skrbeh?
Na spletu so namreč različne informacije, od tega, da je potrebno vse posege odložiti vsaj na 2. tromesečje, če že ne po porodu, do tega, da je povsem varno skozi celo nosečnost.

Hvala in lp.

Pozdravljeni,
v vašem primeru ste lahko brez skrbi, lepljenje zatička nima nobenih sistemskih učinkov.
LP Andreja

New Report

Close