Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Zobna proteza

Zobna proteza

Partner ima na zgornji čeljusti le še 5 svojih zob. Po pregledu in rtg-ju v samoplačniški ambulanti so po mnenju zobozdravnika le ti zaradi paradontoze za ekstakcijo in nato izdelava proteze.
Ker partner še nima izbranega osebnega zobozdravnika, me zanima kakšen bi bil zanj najkrajšiin najugodnejši postopek pridobitve le tega?
Zanima me tudi kakšne so po vaših izkušnjah čakalne dobe za ekstrakcijo in nato pridobitev proteze?
Zanima me tudi, če ima vsak pravico do začasne proteze in v kolikoem času po puljenju zob se lahko le to nosi.

Pozdravljeni,

najprej: redko je da je v ustih še 5 zob in noben ni več primeren za ohranitev. Če vam je v interesu ohraniti zobe, pojdite po drugo mnenje.
Verjetno me sprašujete o postopkih povezanih z izborom zobozdravnika, ki sodeluje z ZZZS. Ne vem, predvidevam, da kličete naokoli, kdo vas lahko še vzame. Od teh, ki vas lahko vzamejo, pa morate poizvedeti, kakšne čakalne dobe so. Vse je odvisno od tega, koliko programa imajo že zapolnjenega in koliko ljudi že imajo na čakalni listi. Kako pa je z začasno protezo nisem prepričana, a predvidevam, da vam ne pripada. En obvod je imediatna proteza, to vam krije zavarovalnica in njeno kasnejšo predelavo.
Za informacije o vaših pravicah iz naslova rednega plačevanja v zdravstveno blagajno pa raje vprašajte te, ki s to blagajno upravljajo in ne zdravnike, ki se jim reže pogača po njihovih merilih….
LP Andreja

New Report

Close