Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Fiksna protetika za bolnika z levkemijo

Fiksna protetika za bolnika z levkemijo

Pozdravljeni!

Mož ima kronično limfocitno levkemijo in ga v roku enega leta čaka kemoterapija. Hematologinja mu je naročila, da mora do takrat nujno urediti zobe, ker se lahko med zdravljenjem pojavijo nepričakovane krvavitve (tudi v povezavi z dlesnimi, posledično pa lahko v najslabšem primeru pride do sepse. Dodatnih bolezenskih komplikacij si resnično ne želiva, zato sprašujem, če kdorkoli pozna v Ljubljani oz. širši okolici zobozdravnika, ki bi mu na koncesijo prednostno naredil fiksno protezo za spodnje zobe. Mož sicer ima svojega zobozdravnika, vendar ga naroča na vsake dva meseca in zdravljenje glede na njegovo bolezen poteka absolutno prepočasi, o kakršnemkoli prednostnem zdravljenju se pa tudi ne da dogovoriti.

Že vnaprej se najlepše zahvaljujem za odgovor in vam še naprej želim krasen dan!

Pozdravljeni,

s tem vprašanjem se morate obrniti na ZZZS. Zobozdravniki ne določajo sami ali in koga bodo sprejeli, temveč jim tempo in število posegov odreja zavarovalnica. Kolikor poznam sistem, bo to zelo težko….
Razmislite o samoplačniškem zobozdravniku, doplačila pri fiksni protetiki pri koncesionarjih se ne razlikujejo veliko od polnih plačil pri samoplačnikih, včasih jih celo presegajo….ne bo škodilo če greste k nekaj zobozdravnikom na pregled in predračun in se nato odločite. Za referenco naj mu njegov zobozdravnik naredi okvirni predračun doplačil pa tudi njegovo ceno samoplačniškega zdravljenja. Če ste z njem zadovoljni bi bilo morda najlažje nadaljevati kar pri njemu.
LP ANdreja

Pozdravljena gospa Andreja!

Najprej najlepša hvala za odgovor pa čeprav ni nič kaj vzpodbuden. Da je naše zobozdravstvo v razsulu mi je že nekaj časa jasno, samo v primeru mojega moža se ne pogovarjamo o par sto evrih ampak o par tisočih 🙁

Naj samo omenim, da moj starejši sin s punco živi in dela v Avstriji in nimata nikakršnih težav s kakršnimkoli zdravljenjem. Preprosto obiščeš zdravnika ali pa zobozdravnika, ko ga potrebuješ in zdravljenje dobiš takoj brez doplačil ali naročanj na obisk. Po mojih zadnjih informacijah pa je čakalna doba na Stomatološki kliniki (fiksna protetika) pet let in se še podaljšuje (???). Najbolje bo, da tudi sebe kar naročim pa čeprav proteze ne potrebujem in upam, da je vsaj še 15 let ne bom. Vem da zveni malo ironično, samo v to me bo prisilil sam sistem, ki več kot očitno ne deluje.

Kam bo hodil k zobozdravniku moj šoloobvezen sin, ko bo zaključil šolanje pa tudi raje na pomislim.

Lep vikend vam želim!

New Report

Close