Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Povezanost zob z očmi

Povezanost zob z očmi

Pozdravljeni!

Znašel sem se v slepi ulici in ne vem kje še naj iščem kakšne informacije. Čez noč se je vid na oko tako zelo poslabšal, da sem obiskal bolnico. 1,5 meseca zdravljenja in ugotavljanja zakaj je do tega prišlo. MR, CT, razni rentgeni, dajal kri… v tem času ni nič pokazalo kaj bi bil vzrok. Oko se je čez čas stabiliziralo, čeprav vid ni več enak, vendar me je strah da se mi ne ponovi. Diagnoza je bila nevritis-vnetje vidnega živca, vendar do danes niso našli vzroka zakaj se je vnel. Ker ob tem razmišljaš kaj bi lahko bilo in tega stric googl ne najde, pišem vam.

Par mesecev pred tem cca. 5 mesecev prej, sem v zobni ambulanti v sekalec dobil nov zob – uničenje živca, polnjenje korenine z polnilom, štift in nato gor zob. Kateri pa ni bil samo preko zdravstva, ampak da je boljši material sem doplačal da je res ok. Delan zob in oko sta na isti strani – desna. Ali je morda možna povezava zob z vidnim živcem? da morda zob oddaja kašne snovi ki očesu nebi pasale? Ali obstaja kakšno slikanje zob da se vidi kakšna povezava teh živcev?

Zelo bi bil vesel za odgovor.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni,
za kateri zob gre? Verjetnost je skoraj enaka nič, a vendar, če bi šlo za zg. 3 bi teoretično ob izredno agresivnem procesu lahko vnetje bilo v okolici orbite. Noben drug zob nima te možnosti. Strah boste odpravili s CBCT slikanjem (dentalni rentgeni, pokličite da vam povejo ali imajo možnost cbct slikanja)
LP Andreja

New Report

Close