Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Zobni mostiček

Zobni mostiček

Pozdravljeni!

Danes sem imel pregled s svojo zobozdravnico glede mojih ortodontskih težav. Želim pač malo izboljšat stanje, ki ni najboljše. Fiksni zobni aparat trenutno ne pride v poštev, tako da mi je zobozdravnia predlagala puljenje 4 sprednjih (zgornjih) zobov in mostiček namesto njih. Me zanima če je to moja najboljša rešitev namesto zobnega aparata? Problem je ker so mi sekalca zrasla prevelika in potisinla obe sosednja nazaj. Eni so mi rekli, da lahko izpulim na primer obe (ali pa samo eno) štirko in počakam da se malo razširijo, pa na koncu estetsko preoblikujem velikost sekalca.

Hvala lepa za odgovor.

Pozdravljeni,
če prav razumem imate tesno stanje in preveliki enici. Za ortodontsko terapijo so vam priporočili puljenje štiric (1 ali 2) kaj pa so ostali zobje za pulit in zakaj bi nekaj pulil, da bi to kasneje nadomeščal z mostički…ni logično. Jaz osebno sem na splošno absolutno proti puljenju štiric, ker to iz protetičnega stališča pokvari estetiko zobnega loka. Puli se osmice, za ostale zobe pa se s širitvijo zobnih lokov in morebitno interproksimacijo (rahla zožitev zob) doseže prostor in širok, lep nasmeh. Enice bi se dalo malo predelati, če so res prevelike, kar pa se tiče puljenja, vas prosim, da si najdete še drugo mnenje. Puli se samo enkrat!
Specifično za vas težko dam odgovor, ker ne vem točno za kaj se gre in nisem videla vašega stanja.
LP Andreja

New Report

Close