Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika nesreča in zlomljen zob

nesreča in zlomljen zob

Pozdravljeni,
pred časom sem doživela nezgodo s kolesom katera je pustila tudi posledice, zlomila se mi je dvojka desno ter del desne enice. Zaradi poškodbe obzobnega tkiva so mi enico začeli koreninsko zdraviti decembra- ta je kljub temu da je bila manj poškodovana odmrla hitro po poškodbi (vitaliteta). Ker bo zdravljenje verjetno trajalo še nekaj časa, saj me ta zob še boli- (oralni kirurg predvideva odlom delčka kosti, ki se je zaril v dlesen, zato bo očitno sanacija toliko daljša kot bi bila drugače), me zanima če obstaja kakšen začasni premaz (bele barve), ki se bi dal na zob, da ne bi rabila hoditi po svetu s sivim zobom? To sem povprašala že svojo zobozdravnico, ki je zatrdila da ne, vendar hodim k študentski zobozdravnici v zdravstveni dom, pa sem predvidevala da morda le oni tam nimajo takšnim pripomočkov, da so morda samoplačniški in da obstajajo drugje.
Drugo vprašanje pa se zadeva sivega (mrtvega) zoba in keramične luske. Je ta mogoča, ali je za takšen primer boljša zobna krona? Zob je namreč še cel.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

če na enici ne moti nič drugega kot barva zoba, je najcenejše, najhitrejše in najmanj invazivno, če se zob endodontsko pobeli. To se naredi potem, ko je zdravljenje korenine zaključeno. Pogojno se lahko naredi tudi vmes, če se pričakuje zelo dolgo endodontsko zdravljenje, kar pa je redkost. Sicer pa vprašanje luska-krona: če se le da in da se velikokrat, se namesto za krono odločamo za izdelavo luske.
LP Andreja

New Report

Close