Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Manjkajoči zobje

Manjkajoči zobje

Pozdravljeni
Levo spodaj zadaj mi manjkajo štirje zobje, desno spodaj mi manjkata dva zoba, pravtako zadaj.
Desno zgoraj zadaj mi manjka en zob in levo zgoraj mi manjka en zob prav tako zadaj.
Ker se zelo bojim zobozdravnika le tega nisem obiskovala vec let. Sedaj pa moram ukrepati. Najprej me zanima ali si lahko navedene zobe uredim preko zdravstvenega zavarovanja ali samoplačniško. Kaksna bi bila okvirna cena in kaj bi bilo potrebno narediti za resitev nastale situacije.
Ter koliko casa bi trajalo zdravljenje.
Iskrena hvala za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni,

kolikor se spoznamna ZZZS, vam pripada nekaj nadomestila le tam, kjer vam manjkajo 4 zobje, vendar se pozanimajte še pri njih.
Kaj bi bila najboljša rešitev za vas ne vem, ker ne poznam stanja preostalih zob ipd….Naj odgovorim na splošno: vedno iamajo prednost fiksne rešitve, ker je preživetje nosilcev boljše. Če vam manjkajo zadnji 4 zobje, razmišljajte o implantatih, če vam je to finančno vzdržno: 2x implantat in most. Sicer pa je tako, da vam zadostujejo zobje od 6-6, sedmic se ne nadomešča, razen, če so potrebne za podporo antagonistom. Da ne bo pomote – za zdravo funkcioniranje potrebujete le 5-5 zobe, je pa žvečna funkcija boljša, če so prisotne vsaj še šestice.
LP Andreja

New Report

Close