Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Puljenje šestice in implantant

Puljenje šestice in implantant

POzdravljeni,

na spodnji šestici imam granolom, ki sem ga endodontsko zdravila v avgustu, vendar neuspešno. Še vedno vztraja bulica na dlesni. Endodont se sicer nagiba k izvedbi apikotomije, zobozdravnica pa mi je po pregledu rentgenske slike svetovala puljenje in implantant.
Za puljenje sem se sedaj dokonočno odločila, vendar me zanima sledeče:
– ali si lahko zob izpulim kjerkoli ali je kakšen smisel v tem, da to naredim tam, kjer bi se potem dogovorila za implantant
– kakšno je celjenje čeljusti po izdrtju zoba – si moram vzeti bolniško, dopust?
– koliko časa mora preteči po puljenju, da se lahko vstavi implantant.

Hvala za vaše mnenje, lep pozdrav Katja

Pozdravljeni,
kot sem povedala že večkrat, povem še enkrat: vsak zob je boljši kot implantat. Če ste se že tako odločili, lahko izpulite zob kjerkoli, pred implantatacijo pa je treba počakati vsaj 6 tednov, da se proces izčisti in naredi tkivni pokrov. Prednost puljenja pri tistem, ki vam bo delal tudi implantat je v tem, da bo s kostjo okoli zoba ravnal zelo previdno in da se bo resnično potrudil že prej mehanično očistiti rano, da ne bi ostal v kosti še kakšen proces. Torej prednost je večja skrb in previdnost pri ekstrakciji. Sicer po puljenju vzamete analgetik in ni pričakovati ne bolečin ne otekline, še manj pa po implantaciji.
LP Andreja

New Report

Close