Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika mostiček

mostiček

Imam vrzel 5 zob ki so keramični, spodaj je podloga kovinska, drugace zobi keramični,,nosilci so moji stalni zobje
pred cca 1 mesecom se mi je 1 zob nosilec odcementiral, sedaj moj zobozdravnik se trudi odcementirat tudi drugi zob cca 1 mesec ki pa nikakor ne popusti,,,,mostiček smo tudi slikali in preverili stanje korenin in kosti, vse je bp,,,,,,zmenjeni smo da v kolikor ne popusti zob da bomo mostiček uničili prerezali, vendar je mnejna da se , da se bo še potrudil da ga dobimo dol in ne uničimo, kmalo bo ze 2 meseca pa me zanima ali ni to že kr veliko časa , namrec bojim se da se mi spodaj kaj zagnoji,in se bolj da mi moj nosilec ne zacne gniti ali da se kaj zakomplicira,, ceprav zaenkrat nimam problemov, zobe redno čistim tudi pod mostičkom z THORNTON BRIDGE , oziroma super nitko za mostičke

vrjetno ste ze imeli primer pa me zanima glede na to da to traja 2 meseca, ali je bolje takoj rezat in na novo mostiček izdelat
ali se mi lahko kaj zagnoji ker veliko sportam na mrzlem zraku in vdihavam zrak, zobje pa niso fiksni, zaenkrat se mi ni nič

lepe praznike in srecno 2015

Pozdravljeni,
odgovor je ne vem. Lahko, da se vam tudi po šestih mesecih pod necementirano krono ne bo nič zgodilo, lahko pa po 2 mesecih že pride do napredovalega kariesa. Če želite biti sigurni, je bolje mostiček dati dol, magari z razrezanjem. Uničiti dober most je vedno velika škoda in žal mi je za vašega zobozdravnika, če ga to čaka…
LP Andreja

New Report

Close