Najdi forum

Kompozit

Pozdravljeni, zanima me koliko se da s kompozitom preoblikovati zobe? Imam parodontozo, zaenekrat zaustavljeno vendar imam sprednje zobe že povezane. Slej ko prej bom očitno zobe izgubila in me čaka večji strošek ureditve zato si do takrat recimo ne bi dajala prevlek potem bodo pa zobje morali ven. Vendar bi do takrat vseeno rada vsaj malo polepšala zobe. Dlesni so dvignjene, dva zoba sta pomaknjena naprej (1,2). Zanima me ali se s kompozitom da malo podaljšati dvojke, da bi bile v isti liniji kot enke. Torej zanima me koliko lahko s kompozitom preoblikujete zobe, da bi izgledali bolj enakomerni na levi in desni strani?

Hvala.

Pozdravljeni,

oprostite, ker ste tako dolgo čakali na odgovor. Seveda, s kompozitom je to možno in rezultat je tudi zelo lep in trajen (več let).
LP Andreja

Pozdravljeni.
Zanimam se za kompozitne luske ali kaj podobnega temu, saj ne želim brušenja zob. Zanima me, pri katerih ljudeh se to lahko uporabi? Imam diastemo-pri dlesni probližno 1,5mm, na konici zoba pa približno 3mm velik razmak med sprednjima enicama. Ali to vpliva na vrsto luske/prevleke?
Moje drugo vprašanje pa je še o odstranitvi teh kompozitnih lusk (če se zame sploh primerne). Ali je možno, da si po odstranitvi ne daš novih lusk nazaj gor- ali si doživljenjsko odvisen? Se lahko po odstranitvi odločiš za boljše, porcelanaste luske?
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
kot sem že večkrat napisala pri diastemi, ne glede na okoliščine, so možne tako kompozitne kot porcelanske luske. Natančen odgovor, ali so pri vas prisotne kakršnekoli okoliščine, ki bi preprečevale katero od rešitev, je možen samo s pregledom.
“Moje drugo vprašanje pa je še o odstranitvi teh kompozitnih lusk (če se zame sploh primerne). Ali je možno, da si po odstranitvi ne daš novih lusk nazaj gor- ali si doživljenjsko odvisen?” Kompozitne luske se lahko brez škode odstranijo in stanje je točno tako kot pred posegom.
“Se lahko po odstranitvi odločiš za boljše, porcelanaste luske?” JA
Upam, da sem vam zadovoljujoče odgovorila,
LP Andreja

New Report

Close