Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rozike 2014, rak dojke…informacije take in drugačne 3 del :)

Rozike 2014, rak dojke…informacije take in drugačne 3 del :)

Nadaljevanje od http://med.over.net/forum5/read.php?26,9920364

Jasnica jaz nisem imela težav s pritiskom, prej dobim povišanega, če se razburjam :).

Punce ste prebrale obvestilo….se boste registrirale?

Jaz se bom, kaj pa hočem zdaj.Saj nimam izbire.Bi preveč pogrešala vse vas in vaše nasvete.

nova
Uredništvo priporoča

Evo jaz sej že 🙂

Te informacije niso nikoli odveč 🙂

In order to defeat cancer and ensure there is no recurrence, the body must be brought into balance and the immune system rebuilt and fine tuned. So how is this feat accomplished? Detox, detox, detox and achieve a slightly alkaline pH, while filling the body with the best, organic, nutritionally dense food available. Your goal is to rebuild a killer immune system as you bathe every non-cancerous cell in your body with nutrition.

For specific foods known to eliminate cancer, check out the following list:

Omega 3

Oily fish, fish oil, flax seed oil, hemp oil, and healthy oil blend supplements provide omega 3 fatty acids (and other beneficial fatty acids), which fight inflammation and make the body less hospitable to cancer cells. Vitamin D is also known to kill cancer, and you can find many fish oils and some vegan oil blends with vitamin D in them.

Cruciferous Vegetables

Cruciferous vegetables include broccoli, cauliflower, cabbage, Brussel sprouts, watercress, kale, collard greens, cauliflower, bok choy, turnips, rutabagas, radishes, arugula, and more. These vegetables contain sulforaphane and other helpful compounds, which help fight tumors, breast, prostate, brain, and colorectal cancers, as well as leukemia. Broccoli sprouts and mature broccoli in combination really pack nutritional, cancer fighting punch.

Berries

Black raspberries appear to reign supreme, though all berries contain cancer fighting phytonutrients and high amounts of ellagic acid, which inhibit tumor growth.

Maitake and Shiitake Mushrooms

Google maitake mushrooms and cancer and the American Cancer Society pops up at the top of the search list. For one brief moment it seemed they might actually be doing their job, but no. They claim there have been no studies to show that maitake or any other mushroom help fight cancer. Continue your search and study after study reveals they do indeed.

Mushrooms boost immune function and are a great source of antioxidants. They are also rich in vitamins C and B vitamins as well as calcium and other minerals.

Tumeric

Curcumin, found in turmeric, inhibits the spread of cancer (metastases) along with its anti-inflammatory and oxidative effects. Tumeric can be found at farmer’s markets in root form. It can be used liberally to spice your food (great on salads or in salad dressing as well as in cooked dishes) with no side effects.

Tomatoes

The active compounds found in tomatoes, carotenoids and lycopene (especially lycopene), are very helpful, especially in the fight of prostate and pancreatic cancer in men. Seven to ten helpings are week are suggested, both cooked and raw juice. To gain the health benefits of juice, make your own. Store bought tomato juice will be pasteurized. Lycopene is a strong antioxidant.

Folate

Egg yolks, avocadoes, apricots, green leafy vegetables, and pumpkin are among the foods rich in folate. For meat eaters, chicken livers are very high in folate. Studies involving folate or its synthetic form, folic acid, show a significant reduced risk of colorectal cancer. Folate or folic acid ?is essential for the body to correctly replicate DNA.

Garlic

Even the National Cancer Institute admits garlic “…may reduce the risk of developing several types of?cancer, especially cancers of the?gastrointestinal tract”.
Garlic reduces inflammation, fights free radicals, and fights cancer. Eat it raw or chop it up and let it sit for 10-15 minutes before cooking with it or its beneficial compound, allicin, will not be released.

Grapes

The compound found in red grapes, resveratrol, is a powerful antioxidant that also saves cells from oxidant-caused death. Grape seeds have huge benefits. We recommend you don’t eat grapes without seeds.

Conclusion

An alkaline, balanced diet with plenty of nutrition, and as few toxins as possible, makes the body inhospitable to cancer. Sugar feeds cancer. Processed and refined foods feed cancer. Raw, organic vegetables, especially when grown for maximum nutrient content (as opposed to large scale farming) should be the foundation of any healthy diet. We also recommend that anyone with cancer undergo a full body detox with a supplement regimen specifically designed for your current state of health

Resources:
http://www.organiclifestylemaga

Learn more: http://www.naturalnews.com/046590_cancer_foods_cruciferous_vegetables_nutrition_research.html#ixzz3Hnj4pPGB

ku kuc evo mene spet
jasica jaz sem imela tudi probleme s pritiskom, sem bila prav omotična, najnižji je bil 48/85 in takrat sem bila kot cunja, dihat nisem mogla, ma verjetno bolj zaradi tesnobe, ker sem se ustrašila zaradi tako nizkega, v glavnem nisem vedla ali iti do dežurnega ali ne…potem pa sem se basala s pršuton, pa veliko sem pila, pa je bilo bolje po kakih 2 urah.PA že tako imam bolj nizkega. Meni je onkologinja rekla samo, da naj pazim da takrat ne bom pokonci, da ne padem.

drugače so pa mene danes porisali in jutri začnem s prvim obsevanjem. Tko da bo treba zgodaj vstati :(, ma bom pa vsaj zgodaj fraj. Joj že vidim kako se bo vlekel ta mesec. Tudi s hormonskim zdravljenjem sem začela ta mesec in sicer sem dobila eno šponto in po eno tabletko vsaki dan. Bomo videli kako bo, ker Nolvadeksa ne morem jemat.

Ta moja roka je pa še vedno čudna taka mrtva, gluha…pa ta teden me kar neki špika pod ekspanderjem.

Nič najbolje da se kar spokam spančkat, zadnje čase bolj slabo spim, se mi zdi da sem več zbujena kot kaj drugega.
nočka

Ojla, žogica, na katerem aparatu pa si? Jaz sem na 3 in danes smo čakale kar debelo uro, ker se je pokvaril:( Sicer pa je za mano že šest ‘pečenj’. Kakšne reakcije še ni. Preventivno si vsak dan hladim mesto, kjer je bil tumor, z blazinico iz zmrzovalnika. Za nekaj minutk, čez majčko. Še najbolj zoprno od vsega je vsakodnevno iskanje parkirišča.
Tudi jaz sem v ponedeljek začela jemati hormonske tablete. Za zdaj še ne čutim kakšne posebnosti. Se pa bojim, da bom nanje kdaj tudi pozabila, ker nisem navajena misliti na tablete vsako jutro in zvečer. Sem slišala, da se zlahka pridobi kakšno kilo po teh tabletah. Hm!
Lep večer!

Hoj,

Mislim, da kar vse za dojke obsevajo na 3. Moja prijateljica je 6 dni nazaj končala in je rahlo opečena, ampak ni tako hudo kot je bilo pri meni. Soseda in še ena hodita tudi sedaj na obsevanje ….tako, da se sigurno srečujete.

Mirca kdaj imas uro, jaz sem tam okoli 17 ure parkirala zraven porodnišnice ali na vrazovem trgu. Če imaš bolj zgodnjo uro je pa lahko težava.

Za tablete imam jaz nastimano budilko na telefonu…..jaz bi tudi pozabila. In ja redim se kot pujsek, imam velik apetit in lena sem 🙁 …ampak se bom morala spravit migat. Bolijo me tudi sklepi, slabo spim, sem custveno obcutljiva …..skratka en velik drek. In kakor berem imajo punce onstran luže iste tezave :(.

Pozdravcek

Ja, Mici, pametna rešitev za pozabljive;)) Zakaj pa tebe še vedno bolijo sklepi? Od zadnje KT je že kar daleč.. a misliš, da je to še povezano?
Le pazi pri kilah, ne nakoplji si dodatnih. Saj vem, soliti pamet je najlažje, ampak v tvojih letih (pa še tudi v mojih), se mi zdi to zelo pomemben dejavnik za samozavest in predvsem za zdravje. Meni zelo pomaga delo. Če bi bila več doma in bi se ukvarjala sama s sabo in z rakom, bi bil hudič. Tako pa nimam časa za pretirane analize počutja. Mislim, da zato tudi nisem tako čustveno občutljiva. Počutim se zdravo, grem naprej, samo ta dilema ostaja: kaj naj v življenju spremenim, da ne prikličem hudiča še enkrat. Tu sem pa mrzla.

Zaradi enega predavanja pozno popoldan sem prejšnji teden prosila za obsevanje okoli 15h. Tako bo verjetno kar ostalo. Parkiram v ulicah, ki so pravokotne na Njegoševo, ker je tam parkirnina 70 centov na uro. Če ne dobim, pa grem v parkirno hišo (žal je tam treba ceno pomnožiti x 3). Takle mamo, a ne;))

Upam, da tole vreme ne bo vplivalo na nas. V eni izložbi na Celovški sem opazila že novoletno jelko s prižganimi lučkami;)) Čez deset metrov pa tekača v kratkih rokavih. Ponekod pa rabijo čolne, da pridejo do doma. Vseeno je lep, ta narobe svet;))

Spoštovani
Stara sem 49 let. Približno pred enim mesecem sem si otipala bulo podpazduho. Po opravljeni punkciji mi postavijo diagnozo metastaza adenokarcinoma. Izvid biopsije se glasi: bogat celični vzorec, sestavljen iz številnih različno velikih skupin tumorskih celic, ki imajo povečana, hiperkromna jedra s prominentnimi nukleoli. Jedra so ovalnih oblik ter zmerno variirajo po velikosti. Citoplazma celic je zmerno obilna, ponekod so v citoplazmi prisotne ezinofilne inkluzije.Vmes je še nekaj fragmentov strome, v ozadju so posamezne disociirane tumorske celice, makrofagi,siderofagi, nekaj limfatičnih celic, vnetnic, beljakovinski precipitat in eritrociti.
Imunocitokemične reakcije: tumorske celice so močno difuzno pozitivne na CK7 ter negativne naCK20, ER,PR in TTF1.
Kljub dodatnim imunocitokemičnim preiskavam natančnejšega origa ne moremo opredeliti. Vendar v prvi vrsti diferencialno diagnostično prihajata v poštev zasevek karcinoma dojke ali adenokarcinoma pljuč.
30. 10. opravim rtg pljuč ki ne pokaže morebitnega origa, isti dan opravim mamografijo. Vendar izvida do sedaj nisem dobila. Ker sem takrat bila preveč prizadeta, nisem zdravnico nič vprašala , sami mi tudi niso nič pojasnili. Ker je to čakanje na izvid prehudo zamene bi vas prosila da mi razložite zakaj gre in kako je napredovala moja bolezen.
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem
Lep pozdrav
Prosila bi če mi lahko strokovnjak odgovori na vprašanje

mirca jst sem na aparatu 7 imam pa zjutraj ob 8.40 in to uro imam še jutri, potem pa do konca meseca ob 9.20 tako da vstanem že ob 5.20, da se gor pricincam. Danes sem kar z rešilnim prevozom šla in se mi je zdelo prav fajn, saj so ti reševalci kar lušni in fajn fantje 😉 Sem bila pa tudi hitro fraj, no kake pol urce je minilo, ker je bila še ena pred mano, tako da sem bila ob 11 uri že nazaj doma. Jaz v glavnem samo čakam da mi sestra reče, da lahko dam roke nazaj dol ko je konec. Mi tako omrtvijo, da komaj zdržim, zaradi roke, pa čeprav jo razgibavam, sam očitno mi tisti položaj prav ne leži.
Drugače sem pa taka čudna, že zdaj trudna oz. kar malo me duši ne vem ali je to zaradi kake tesnobe al kaj. PA noge me full bolijo, verjetno zaradi tablet, pa tudi vrat, pa v hrbtu mi je neki začelo. In tudi ponoči ne spim glih najbolje. Eh… Za tablete imam pa tudi jaz alarm naštiman.
Mirca očitno se ne bomo videle, ker imaš popoldne uro, mogoče takrat ko imam kontrolo, takrat sem itak cel dan v LJ.

Joj kako lije zunaj, upam da ne bo hudo ponoči, ker ne vem kako bom pršla do zdravstvenega. Zdaj pa spančkat, če bo kaj, da mi ura zjutraj ne bo 3x zvonila….

Pj123 na žalost tukaj ni nobenega strokovnjaka, magari odpri novo temo, da bo bolj vidno drugim. Drugače pa vse dobro in upam, da dobiš odgovor.

Mirca sklapi me bolijo od tablet, malo pa od prevelike teže.

Jutri grem na simpozij Europe donne, ki bo trajal dva dni, če izvem kaj novega porocam :). Ena tema so novosti na podrocju zdravljenja. Pa malo bom klepetala s kolegicam.

Lp

No, vidiš, pa si združila prijetno s koristnim;)) Pa še s parkiranjem se ne mučiš. Aparat 3 bo v ponedeljek in torek v popravilu, zato bom imela kar dolgo pavzo. Ne vem, ali je to dobro ali slabo, zavleče se pa vsekakor.

Ajoj, vstajanje ob 5.20 je pa pravo mučenje. No, predvidevam, da potem vsaj zvečer nimaš problema zaspati;). O ja, bo že priložnost za en drink, saj se bova še dober mesec ‘cvrli’. Imaš tudi ti 30x?

Mici, uživaj v Portorožu!

tu je pa postalo pravo zatišje….kje ste vse punce…
v glavnem danes je moj peti dan in sem prav crknjena, utrujenost se mi že pozna,verjetno zato ker nič ne počivam, pa prepozno hodim spat, pa vožnja…vsega po malem. Predel kjer me obsevajo je že za odtenek temnejši, kaj šele bo…nekam hitro, drugače je še ok, sam kje je še koneccc.

Mici kako je bilo v Portorožu, kaj novega?
Mirca ja imam tudi jst 30, tako da je še dolga, upam da glih do Božiča končava, pa da do novega leta minejo bolečine….;)

HEj hej,

Ja v Portorožu je bilo kar zanimivo….glede novosti je bilo kar strokovno. Bolj je bilo govora o her2 pozitivnem, Herceptin naj bi zamenjalo neko zdravilo, ki se bo vbrizgalo v podkožje. Jaz sem her2 negativna tako, da nisem ravno 100% sledila. Pa tiste, ki ste na Herceptinu naj ne bi jemale matični mleček, alojo in ameriškega slamnika….baje ni o.k. Je pa rekla, da bodo probali narediti v naslednjem letu seznam katere dodatke priporočajo in katere ne.

Imeli smo še tapkanje in sem bila navdušena :). Drugače pa punce drugo leto z nami na seminar 🙂 Europe donne. Članstvo je 10 €, seminar je bil 36€ dva dni, ena nocitev in obroki…..pa super vesela družba :).

Danes smo bile na kupu lasek, mačka in jaz…..pa še jasnico smo šle na hitro pozdravit, da nas je spoznala se v živo, ker je danes bila na 4 kemi.

Ojla.

Tudi jaz se danes malo javljam..vidim, da je bilo par dni kar mirno. Pri meni ni nič kaj novega, imam pa težave s prhljajem. Kar ne vem več kako naj se ga rešim. Pod kratkimi lasmi kar zmagoslavno kuka ven v obliki velikih belih ploščic 🙁
Kadarkoli se popraskam po glavi vse leti naokoli. Te težave prej nisem imela nikoli in me res jezi…
Drugače moram povedati da sem imela prejšnji teden borbo z ZZZS, ki mi je izdal odločbo v kateri piše, dasem uradno z današnjim dnem sposobna za 4-urni delovnik. Jaz imam pa operacijo v začetku decembra. Sem šla k osebnemu zdravniku, pa je podal novo presojo in sem dobila novo odločbo, z veljavnostjo do konca leta. Saj jaz res komaj čakam, da grem v službo, a glede na to, da delam s strankami res ne bi reskirala, da se kaj prehladim ravno sedaj pred operacijo….Uf sem se razpisala…

Držte se punce, pa da naj vam bo vreme prizanesljivo 😉

Žogica, za mano je že prvi vmesni pregled pri zdravnici. Vse ok, pravi;)) Si kaj hladiš mesto obsevanja? Mislim, da kar pomaga. Jutri spet začnem z obsevanjem, po štirih dneh pavze. Malo me še bolijo noge, ampak ni hudo, samo moteče.

Jasnica, upam, da je bila četrta KT lažja zate in da si ok. Saj si že skoraj na koncu;))

bbb79, pred kratkim sem nekje na netu prebrala, da je soda bikarbona dobra tudi proti prhljaju. Jaz bi jo zmešala z malo olivnega olja in s tem dobro zmasirala lasišče, pustila nekaj minutk in izprala. Škoditi ne more.

Ja jaz sem malo prej kar poklicala bbb79, sva malo pocvekali in ji svetovala, da naj maže za intenzivno z olji, ker je meni pomagalo. Jaz sem uporabljala kokosovega, arganovo in olje črne kumine, sedaj uporabljam samo kokosovo in suho olje od nuxe, ki ful lepo disi, ker imam še vedno kar suho lasišče in suhe lase…pa še namesto zeleja in še lepo se svetijo.

Jaz sem imela pred kemo velike težave s prhljajem…..sedaj ga pa ni in naj tako tudi ostane 🙂 Imam pa en bio sampon za občutljivo lasišče.

Hej bejbe, kje se skrivate? Upam, da ne plavate drugje kot v toplicah;))
Jasnica, vse ok? Nova, Jana, lasek, mačka… hm, kar poniknile ste:(

Ojla vse!

tudi jaz že močno pogrešam vaših glasov,pa se je le ena spet pripravila nekaj napisat.
Mirca,kako napreduje tvoje obsevanje.Imaš že kaj posledic.Upam,da jo boš dobro odnesla.
Pri meni je ostala samo rdečina tam,kjer so me zadnjih 8 tarčno obsevali.Imam kot tak
ovalen štempelj,drugje sem bila pa malo rjava in ko se je začelo luščiti sem izgledala tako,
kot da že pol leta nisem bila umita.

Danes je točno mesec dni odkar sem končala z obsevanjem.Energije imam za hraste ruvat,
tako da sem že očistila vsa okna(na srečo imam samo stanovanje).

Zadnjič smo se srečale z laskom in mici,bilo je prav prijetno.

Iz mačke sem se prelevila u maco.

Lepo se imejte in uživajte

New Report

Close