Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak prostate-ponovno

rak prostate-ponovno

Spoštovani,

Moj oče je star 57 let. Lani junija so mu odstranili prostato. PSA je imel 3,5. Od 12 vzorcev je bilo 6 pozitivnih. Gleason 6. Kolikor sem razbrala iz izvida so bili čisti kirurški rezi.Tudi urolog mu je povedal, da so odstranili vse. Po operaciji ni dobil nobene dodatne terapije. Lula normalno

Po 6 mesecih ( konec novembra lani ) je imel vrednost PSA 0,0. Danes ( junij – 1 leo po operaciji ) pa se je nenadoma zvišal na 0,10. Kontrolo ima čez 4 mesece.

Urolog mu je rekel, da če se bo novembra PSA še zvišala, gre na obsevanje.
Moj oče je čisto na tleh.

Kako je možno, da se v 6 mesecih PSA tako dvigne? Prej pa je bilo vse normalno. V službi je imel sistematski pregled ( tam okrog velike noči ) in ima malo povišan sladkor, drugo vse OK. Je pa imel spomladi letos vnetje mehurja. Občasno pa potoži, da ga peče pri lulanju. Ko namaže s Canestenom, je bolje.

Kako poteka obsevanje prostate? Koliko časa? Moraš ostati v bolnišnici? Kaj to pomeni za naprej? Se je komu po obsevanju rak povrnil takoj?

Čudi me, kako ga ni dal urolog takoj na ultrazvok ali kaj podobnega, če se je samo v pol leta to tako dvignilo. Ali pa, da ga ni dal takoj na obsevanje???

Prosim za malo spodbude ali pa vsaj malo odgovorov. Hvala

Lahko ti žal povem samo izkušnjo moža, ki je imel identično zadevo, po povišanju PSA so ga dali na PET CT in ugotovili, da je rak zaseval v dimeljske bezgavke, zdaj je začel s hormonsko in kemoterapijo, jutri gre na OI, da izve, zakaj npr. operacija ne pride v poštev.

Zvišanje PSA pa ne pomeni nujno recidiva, lahko gre za vnetje ali kaj drugega, mora biti pa oče vztrajen in precej tečen, ker vse skupaj zna kar trajati, preden zadevo dobi onkološki konzilij in nazaj njegov urolog.

Morda lahko pomagam.

eatcancer.org

lp

New Report

Close