Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Koliko nas je ki smo za posledicami raka na slinavki izgubili bližnjo osebo!?

Koliko nas je ki smo za posledicami raka na slinavki izgubili bližnjo osebo!?

Ravno zadnjič listam družinsko zdravstveno enciklopedijo iz leta 1992, kjer je napisano da je rak na trebušni slinavki, najbolj neozdravljiva oblika raka, da se ga prepozno odkrije, da ni posebnih znakov ki bi kazali na pravočasno odkritje..da se zdravi operativno in podaljšuje življenje (14 dni?!) z kemoterapijo in obsevanji…
Zelo me je šokiralo ker smo namreč v letu 2014, in vse je isto, se pravi če mi zdrava pamet govori, se v !!22. letih!! ni NIČ spremenilo. Po vseh tabličnih računalnikih, avtomibilih na elektriko, Viagri… niso izumili zdravilo za raka trebušne slinavke.
Dandanes je prakitčno vsak rak že ozdravljiv, razen trebušna slinavka je problem ki gastroonkologe tere že najmanj 100 let in nič se ni spremenilo.
Ljudje pa umirajo, in vsako leto jih je več.

Sama sem izgubila mami, letos bi bila 51. let.

Bila je na Sevradolih in morfijskih obližih (Durogestic), dokler je pomagalo, potem ko so bile bolečine prehude pa poleg epeduralne še šus morfija v žilo, dokler ji ni zaradi nizkega pritiska odpovedalo srce.

Pa zopet je to praksa izpred 10. let, no razen da epeduralnih niso takrat še imeli. Morfij pa poznamo že stoletja. Nič novega torej??!!

Kaj pa pri vas?

Lepo pozdravljeni,

Tudi jaz sem ena tistih – zaradi raka na trebušni slinavki sem pred dvema letoma izgubila svojega dragega moža. 

Že po postavitvi diagnoze, ko je bil še v dobri formi, so mu napovedali še mesec do dva življenja, in to po nekaj minutnem pogovoru z neko onkologinjo, kar tako, mrtvo hladno. Kakšen šok – mož je bil do takrat vse skozi zdrav, zelo aktiven, poln načrtov ……. 

Tudi jaz sem, ob branju literature na temo tovrstnega raka, ugotovila, da medicina pri raku na trebušni slinavki, ni popolnoma nič napredovala. Sliši se res neverjetno, da je na tem področju stanje po več desetletjih isto. 

Pri tovrstnem raku v bistvu sploh ni zdravljenja, je samo lajšanje bolečin. Ko sem se jaz v času bolezni mojega moža pogovarjala z večimi onkologi, sem imela občutek, kot da se za zdravljenje raka na slinavki sploh ne dela nobenih raziskav, kot da so se kar sprijaznili s tem, da pri tem raku ni rešitve, govori se samo o lajšanju bolečin. Ko sem jaz omenila biološka zdravila, je onkolog rekel, da tega pa zavarovalnica več ne krije, ker se je izkazalo da življenje podaljšajo samo za 14 dni. Izvedela sem, da to tudi samoplačniško ni možno. Skratka, tu se nič ne izplača ……………. 

Kot sem prebrala, tudi drugje po svetu ni nič drugače. Brala sem knjigo ameriškega univerzitetnega profesorja Randyja Pauscha, ki je zbolel za tovrstnim rakom in umrl pri 48 letih. Knjigo, z naslovom “zadnje predavanje”, je napisal s pomočjo nekega novinarja in pisatelja v času bolezni – je tudi na spletu, kjer se s povezavami lahko veliko izve o raku na pankreasu. Zaradi tovrstnega raka je umrl Steve Jobs (58), igralec Patrick Swayze (54), Luciano Pavaroti.

Z večimi, ki so zaradi tega raka izgubili svojca ali so koga poznali, sem se pogovarjala, in pri vseh je bilo isto – umrli so v nekaj mesecih ali celo tednih ………..

Jaz sem pa nekje slišala o gospodu, ki ga je tukaj onkolog že tudi odpisal, ker je imel raka na trebušni slinavki in še nekaj metastaz. Baje je šel v Nemčijo na regionalno kemoterapijo in omelo in je pridobil eno leto. Se ne spomnim točno, nekje je napisano o tem, da ko so bili že zelo lepi izgledi, je pa verjel nekemu prijatelju, je nehal z omelo in začel z alojo; da to je bila pa njegova usoda, ker potem ni več mogel dobiti kemoterapije. Škoda, da svojci potem ne poročajo tule o izkušnjah, je prehuda bolečina.

nova
Uredništvo priporoča

Draga tudi trpinka,

Glede gospoda iz Nemčije, verjetno drži, vendar je na koncu umrl, kot vsi ostali tako da ni nobena izjema. Pri taki diagnozi je popolnoma vseeno, ali človek živi po postavljeni diagnozi še 2, 9 ali 12 mesecev. Na koncu tako ali tako umre.
Je pa res, pa če se še tako grdo sliši, prej greš, manj trpiš.

Pri nas je bila prehuda bolečina, ko gledaš pri svojih 28. letih, kako ti mami, stara 50. let, pred očmi umira, kako hira iz dneva v dan, kako zverinsko trpi, kako se poslavlja od nas vseh (družine, prijateljev, sodelavcev). Ni nam bilo, še posebno njej! lahko.

Izkušnje kar se tiče zdravstva iz naše strani so bile slabe, več o naši izkušnji, pa si lahko prebereš pod forumom z naslovom RAK TREBUŠNE SLINAVKE.

Pa lep pozdrav!

Lepo pozdravljam tudi Vas Boly in hvala za vse prijazne besede.

Draga “ljubljančanka_86”,

Hvala za lepe pozdrave.
Bolečine spremljanja trpečih svojih ljubljenih, ki jim ni mogoče pomagati, in bolečine po dokončni izgubi, razumemo tisti, ki smo to doživeli.

Lepo vas pozdravljam in želim vse dobro. Je pa zelo hudo …..

Tudi moj oče je umrl zaradi raka na trebušni slinavki, star 51 let.

Po postavljeni diagnozi so opravili Whipplovo operacijo, ki je sicer za kratek čas upočasnila stagniranje…po operaciji je oče živel še več kot eno leto, vendar je zadnje tri mesece kljub lajšanju bolečin zelo trpel. 🙁 🙁

Moj mož je umrl dve leti nazaj, ob diagnozi je bil star 38 in fit, trajalo je 5 mesecev.
Razložili so mi, da kemoterapije zaradi zlatenice ne bi prenesel (vstavili so stente, pa so jih morali odstraniti), če bi ga operirali, bi menda izkrvavel na mizi.
Domov so ga poslali brez datuma za ponovni pregled. V bolnico se ni več vrnil.
Sreča v nesreči je bila, da je bil adenokarcinom lociran v repu slinavke, ki je manj oživčen. Na koncu je pristal na protibolečinske obliže, vendar ker je predolgo odlašal, niso imeli večjega učinka.

Literatura navaja, da se rak pankreasa pojavlja pri starejših, pa….

Mene pa zanima,če je kdo od vas imel svojega bližnjega,da je sel na operacijo s celotnim odvzemom trebušne slinovke. Ali je to sploh možno in kakšen je bil potek zdravljenja? Koliko dni so bili v bolnišnici ter če po operaciji sledi še nadaljne zdravljenje s kemoterapijo?
Hvala za vaše odgovore že v naprej.

Tudi moj oče rak trrbušne slinavke. Naredili samo obvode da ni prevec trpel. Tumor zasel v zilo. Star 60 let. Fit, nealkoholik, nekadilec. Umrl v leto in pol. Bolečina še danes.

Vsi, ki ste izgubili ljubljeno osebo z rakom trebušne slinavke se poizkušajte spomniti za nazaj, kaj je to vašo osebo JEZILO, oz. za kaj se je vaša ljubljena oseba zelo razburjala-sekirala.
Skoraj pri vseh gre za – vznemirjenost in bes v sporu z družinskimi člani ali pa v povezavi z nasledstvom-dediščino.
Če bi ljudje vedeli, da jih to ubija……..vsake slabe misli, sovraštva, negativne misli skartka udarijo na določen organ. Pri slinavki je to prav bes-spor z družinskimi člani v povezavi z dediščino.

Za kakšno dediščino po družinskem članu se je pa boril najbogatejši človek na svetu?

tudi takšni primeri kot je bil Jobsov spadajo v to kategorijo, namreč on je bil dejansko zaslužen za uspeh podjetja in se je tako tudi počutil tudi če ni bil lastnik, niti solastnik, vendar pa brez njega to podjetje ne bi pomenilo nič. On je v sebi razmišljal v stilu lastnika-zaslužneža za uspeh- možgani pa tega ne znajo ločit. Lastniki so z Jobsom naredili precej nehvaležno…….

Merrklova,
Ali obstaja kaksna raziskava ali knjiga na to temo? Namrec zanima me, ali stres oz. jeza zaradi dediscine res lahko vplivata na nastanek trebusne slinavke.

jeza v teritoriju vpliva na hude težave TS, ali želodca, ali žolčnih vodov v jetrih.
Preberite knjigo dr. Hamer NEW GERMAN MEDICINE

New Report

Close