Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? invalidnina ukinjena po novem zakonu

invalidnina ukinjena po novem zakonu

V moderiranem forumu sem pustila sporočilo za Ninočko, naj se mi oglasi, pa ponavljam na tem forumu, ker bo takoj objavljeno.
Ninočka, če bereš, se mi oglasi, morda lahko skupaj kaj premaknemo.

Sramota se mi zdi, da se varčuje pri najteżjih bolnikih.

Čudi me, da se inv. org. in društva za boj proti raku niso oglasila, ko se je spreminjal zakon.
Pri zakonu je sodelovalo le društvo delovnih invalidov, zato je pravica za delovne invalide ohranjena. V prvi verziji zakona tudi za te ni bila več predvidena invalidnina.

Veliko ljudi ne ve, ko se spremenijo zakoni. Ne znajo dostopat do interneta in ne najdejo vsebine zakona. Rešitev bi bila, če bi za vsak zakon ali predlog zakona izvedeli državljani in ga prebrali, predebatirali o njemu in rekli svoje. Drugače se ljudi borijo z svojimi problemi in ne morejo opravljati dela namesto tistih v dz-ju. Pa bomo, tako vsaj izgleda, morali. Nekdo mora dati pobudo, da se vsak zakon da prebrat državljanom, ker oni v državnem zboru ga izgleda ne utegnejo prebrati, saj dvomim da bi drugače toliko ljudi v dz-ju bilo za takšne nefer zakone kot so.

Res je krivČ;no. Bolan človek nima nobenega zagovornika. Me prav zanima, zakaj se nihče ne zavzame. Težko se prebijaš že zaradi bolezni, da o financah pri bolezni sploh ne govorimo. Imam danes en tak slab dan.

nova
Uredništvo priporoča

Res bi bilo dobro, da bi kaj ukrenili v smeri , da se ne zanemarja najbolj ranljivih skupin.

New Report

Close