Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? krvava sluz v blatu

krvava sluz v blatu

Pozdravljeni!
Sem ženska, stara 58 let.
Včeraj, ko smo se vračali iz potovanja v Srbiji, kjer smo bili 2 noči, se mi je
pripetilo sledeče:
Na pot smo se odpravili v petek zjutraj. Po zajtrku sem normalno opravila svojo dnevno
veliko potrebo – dodajam, da doma nimam problemov z zaptrjem, kar pa se mi vedno dogaja na poti, je pa res, da uživam Algeo, ki sem jo začela jemati bolj kot dodatek k dnevni prehrani in ne zaradi zaprtja. Uživam jo že ca 10 let.
Na pot le-te običajno sicer ne vzamen s sabo, vsekakor sem bila tudi tokret brez.
Orva Večeja je bila kar obilna in primerna srbskemu načinu kuhanja /gobe na žaru, vešalica, solata
s sirom, sladica z orehi, pa še malce alkohola.
Tudi naslednji dan je bila večerja iz tipičnih jedi, ni bila pa preveč obilna:ribja čorba s papriko, ligni na žaru in sladica z orehi.
Včeraj popoldne smo obiskali še znanca, ki nam je ponudil pijačo – odločila sem se za
alkoholno pijačo iz 57 zelišč. Seveda v zelo majhni količini /0,03/
Ob povratku, po približno dveh urah, med vožnjo na avtocesti, me je črevesje pričelo
rahlo opozarjati. Bila sem prepričana, da ne bo nič hujšega tako, da sploh nisem omenila svojega, že malce nadležnega, občutka v črevesju. Še ta podatek, žal sem imela
na sebi hlače, ki so bile čez trebuh kar precej oprijete.
Naenkrat je neprijeten občutek postajal zelo neprijeten in prosila sem za postanek, žel pa je pot do tja /avtocesta/ kot nalašč trajala cca 15-20 minut. Postajalo mi je slabo in vroče in
v črevesju me je zelo napenjalo. Prosila sem za svež zrak, ker sem se bala, da mi bo postalo slabo in se ne bi mogla več kontrolirati.
Končno smo prispeli do WC-ja. Takoj sem bila pri svojem opravilu. Veliko potrebno sem opravila v istem WC-ju. V prvem delu je bilo blato normalne oblike, nekoliko mehkejše,
vmes sem imela malce pavze in potem je ponovno zvilo.
Blato v tem drugem delu je bilo zelo tekoče, mislim pa, da se temu še ne more reči “driska”.
Seveda sem se na koncu tudi malce napenjala, saj je vse skupaj trajalo skoraj 45 minut, bilo pa mi je pred sopotniki že kar malce nerodno. Tako sem s pritiskanjem ,ki pa spet ni bilo pretirano, pa vendar, želela zadevo pospešiti. Končno se je bolečina oz neprijeten občitek v črevesju polegel tako, da smo odrinili na pot. Seveda pa sem še med potjo /do doma smo se vozili še ca 2 uri/čutila, da še ni čisto v redu,
da bo doma moja prva pot v WC, čeprav je šlo iz mene, po moji oceni, kar veliko blata.
SEDAJ PA PODATEK, KI ME SKRBI:
Doma sem po opravljeni potrebi, ki pa je bila že skoraj že brez blata, opazila krvavo sluz.
Najprej sem menila, da je to morebiti od takratnega napenjanja in brisanja. Namerno
sem pojedla le prepečenec, malce medu in toplo mleko, še prej sem tudi pila in to navadno vodo ter čaj iz kumine in janeža. Noč je bila v redu.
Zjutrej sem spila kozarec vode in ponovno me je zečelo v čerevesju nekoliko napenjati. Bilo
ja blago, a bilo je.
Šla sem na veliko potrebo, iz črevesja pa je ponovno pritekla samo krvava sluz.
Danes, do sedaj še nisem ničesar pojedla temveč spila ogromno vode.
Napenjanje se počasi umirja, v koliko pa in pride kaj ven, sicer vedno manj, pa je še vedno sluz s krvjo.
Lepo prosim za nasvet, kaj naj počnem danes.Ali je prav, da uživam le tekočino,da se mi izpere črevo? Jutri nameravam obskati osebnega zdravnika.
Sicer se počutim dobro, imam le nizek ptitisk, ker zjutraj, kot običajno, nisem zaužila kave /pa tudi hrane torej do tega trenutka še nič/

Opravičujem se, ker sem bila dolga. Upam, da razumete mojo skrb.
Najlepša hvala vnaprej in lep pozdrav.

Spoštovana!

Takoj sem vam napisala odgovor, vendar pa sem šele sedaj opazila, da ni bil objavljen. Imam malo težav s prenosnikom na okrevanju, zato se vam opravičujem.
Verjetno ste težave že rešili pri osebnem zdravniku. če vas zanima še kaj, se oglasite.

Lep pozdrav Lidija

POZDRAVLJENI!

NAJLEPŠA HVALA ZA ODGOVOR. ŽAL JE MOJA OSEBNA ZDRAVNICA DO 8. MAJA NA DOPUSTU, TAKO DA SEM SEM SE POSVETOVALA Z DRUGIM ZDRAVNIKOM, KI JE MENIL, DA JE TO POSLEDICA HEMEROIDOV?? ZAENKRAT SE JE KRVAVA SLUZ OMIRILA.

lEP POZDRAV,

META

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni !

Včeraj zjutraj ko sem opravil veliko potrebo sem v okoli blata opazil krvavi sluz. Zanima me ali je to nevarno, oziroma kaj je vzrok za to ? nimam nobenih bolečin ter tudi počutje je normalno.

Pozdravljeni!

Verjetno imate hemeroide. Nič nevarnega, pa vendar.Če se vam bo ta krvavitev ponovila,obiščite os. zdravnika, da
vam predpiše ustrezno mazilo.
Lp Meta

Pozdravljeni,

imam ze nekai časa težave z želodcem (2 rani ter refluks) ter črevesjem (na levo stran me nenehno boli ter čisto spodaj me reže noter vse do anusa).

Že nekaj časa ugotavljam, da je blato “roza” barve.. Rjavo pa kot da bi melo plast rozskasto al rdečo svetlo.. Danes na blatu pa se mi pojavila še rdeča sluz tak malo temneje rdeča al kot temno roza.. Drugače mam vedno sluz normalno oranžno al pa prozorno… Take barve še nisem imela.. Strah me je ker imam bolečine pa zdaj blato take barve.. Je to lahko kaj zelo narobe? Drugače čakam 26.9. na kolonosjopijo..

Najlepša hvala za prijaznost ter lep pozdrav

Pozdravljeni! Imam težave z želodcem kronični  gastritis  in nihalna kila 4 cm občasno me boli, in peče v zlicki so pa težave se z jezikom imam razbrazdani jezik in me peče vse skozi ne glede kakšno hrano uživam tudi po pitju vode. Uporabljam zdravila ultop pred tem pa sem že imel nexcium, emozul. In me skrbi če je to nevarno.

Imam pa še glede črevesja bil sem na kolono s kopiji pred 1 letom in odstranili se silni polip 24 cm od anusa v velikosti 5 mm. je to nevarno kaj pomeni se silni? Hvala va že vnaprej za odgovor. L. P

New Report

Close